Mobil

Xiaomi’nin Mi Mix Fold 2’sinde Samsung UTG katlanabilir ekran kullanılabilir

Xiaomi, geçtiğimiz Mart ayında birinci katlanabilir telefonu olan Mi MIX Fold’u tanıttı. Şirket, yeni katlanabilir akıllı telefonunu gelecek yılın birinci yarısında tanıtmaya hazırlanırken aygıt hakkında kimi ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Yeni bir rapora nazaran Mi MIX Fold 2‘de Samsung’un katlanabilir ekranı kullanılacak.

Mi MIX Fold 2’de Samsung ekranına yer verilecek

Xiaomi, Mi MIX Fold’da 8.01 inç büyüklüğünde Huaxing Optoelectronics’in AMOLED ekranını kullanmıştı. Şirketin yeni katlanabilir akıllı telefonu Mi MIX Fold 2‘de yüksek yenileme suratına sahip 8.1 inç büyüklüğünde ekrana yer vermesi bekleniyor ve ekran hakkında birinci bilgi açığa çıktı.

Ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran Xiaomi, birinci olarak Samsung Galaxy Z Flip telefonda kullanılan Ultra İnce Cam (UTG) katlanabilir ekranı, 2022’de piyasaya süreceği yeni katlanabilir telefonunda kullanacak.

Gerçekleştirilen katlanma testlerinden esnek olduğu kadar destekli bir yapıya sahip olması sayesinde 200.000 kere meselesiz katlanarak muvaffakiyetle geçti. Cam sırf 30 mikrometre kalınlığa sahip.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu