BilimTeknoloji

BMW ve Mercedes, artan olaylar nedeniyle CES 2022’de fizikî olarak yer almayacak

Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı’na (CES 2022) bu defa de Omicron varyantı gölge düşürdü. BMW ve Mercedes, çalışanlarının sıhhatini riske atmamak için fuarda fizikî olarak yer almayacağını duyurdu.

BMW‘den yapılan açıklamada, “BMW Group, uzun yıllardır Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) yenilikleri sunuyor. Pandemi durumu nedeniyle BMW Group, CES’te planlanan tüm medya faaliyetlerini Almanya’dan canlı yayınlanan büsbütün dijital bir programa taşıyacak.” tabirlerine yer verildi.

Alman otomotiv devi fuarda, renk değiştiren gövde panelleri ve yüksek teknoloji araç içi sinema sistemi üzere teknolojilerini görücüye çıkarmayı planlıyordu.

CNET’e nazaran Mercedes de artan koronavirüs olayları nedeniyle fuara katılmama kararı aldı. Şirket bahisle ilgili “Müşterilerimizin, ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve konuklarımızın sıhhati ve güvenliği en büyük önceliğimizdir. COVID-19 virüsü ile ilgili mevcut durum göz önüne alındığında, Mercedes-Benz AG’nin ağır istişarelerden sonra CES 2022’ye iştirakini iptal etmeye karar verdik.” açıklamasında bulundu.

Mercedes de fuarda fizikî olarak yer almak yerine tüm yeniliklerini dijital ortamda sergileyecek. Alman üreticinin 3 Ocak’ta Vision EQXX konseptini tanıtacağını biliyoruz. Kelam konusu konsept, Mercedes’in “bugüne kadar geliştirdiği en verimli araç” olarak anılıyor ve 1000 kilometre menzil vadediyor.

Son 48 saat içerisinde Panasonic, IBM, Mercedes-Benz, BMW, AMD ve OnePlus üzere yüksek profile sahip iştirakçiler CES 2022’de fizikî olarak yer almayacağını duyurdu. İştirakini iptal eden şirketlerin sayısı 50’ye yaklaştı. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu