Mobil

Nokia, tanınan modeline Android 12 güncellemesini yayınladı

Google’ın Pixel 6 modelleriyle birlikte resmen çıkış yapan Android 12, şirketlerin yayınladığı güncellemeler ile yaygınlaşmaya başladı. Bilhassa Samsung’un hem eski hem de yeni amiral gemileri yeni sürüme kavuşurken, Xiaomi ve Asus üzere markalar telefonlarını güncellemeye başladı. Bugün de Nokia cephesinden güncelleme ile ilgili bir adım geldi. Nokia, bir modeline Android 12 güncellemesi yayınladı.

Bir vakitler dünyanın en büyüklerinden olan lakin yanlış siyasetler sebebiyle adeta çöken Nokia, birkaç yıldır Android modellerle tekrardan yükselişe geçmeye çalışıyor. Bugün yayınlanan Android 12 güncellemesi, giriş segment bir telefona sunuluyor.

Nokia G50, Android 12 güncellemesini aldı

Eylül ayında tanıtılan ve giriş segmente kâfi sayılabilecek bir donanımla gelen Nokia G50, yeni Android 12 güncellemesine kavuştu. Şirket nezdinde bu sürümü alan üçüncü telefon olan G50, öteki iki telefonla da epeyce misal bir donanıma sahipti. Gerçekten her üç model de gücünü Snapdragon 480‘den alıyor.

Güncellemeyi alan öteki iki telefon X20 ve X10 olurken, Nokia G50 için sunulan paketin kararlı olduğunu söyleyebiliriz. Güncellemenin birinci etapta Finlandiya’da yayınlanmaya başlandığı, ilerleyen vakitlerde öteki pazarlara da sunulacağı öğrenilirken, güncellemeyi alacak sıradaki telefonun ne olduğu konusunda fikir birliği yok.

Telefonun özelliklerini hatırlatmak gerekirse: 6.82 inç büyüklüğünde 720×1560 piksel çözünürlükte IPS LCD ekran, 8nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 480 5G işlemci, 4GB / 6GB RAM, 64GB / 128GB depolama, 48 Megapiksel + 5 Megapiksel + 2 Megapiksel kamera ve 18W şarj dayanaklı 5000 mAh pilden bahsedebiliriz…

Pekala siz hangi telefonu kullanıyorsunuz? Sizin kullandığınız telefona Android 12 güncellemesi geldi mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu