Mobil

Xiaomi 12’nin tanıtım posteri sızdırıldı!

Xiaomi, uzun yıllardır Mi serisi telefonlarıyla dikkatleri üzerine çekiyordu. Lakin Ağustos ayında yaptığı bir açıklamada ”Mi” ibaresinin artık global pazarlarda kullanılmayacağını belirtti. Bunun akabinde şirketin yeni telefonu Xiaomi 12 serisini piyasaya sürmeye hazırlandığını öğrendik.

Aslında bu aygıt daha evvel birçok defa sızdırılan çeşitli evraklar ve fotoğraflarda görüldü. Bir manada telefonun neredeyse bilmediğimiz bir özelliği kalmadı. Lakin değişik olan, şirket şimdi bu seriyi tanıtmaya başlamadı. Ama resmi habere nazaran yarın itibariyle etkinlikler başlayacak.

Xiaomi 12, 28 Aralık’ta tanıtılacak

Lansmanın başlamasına az bir vakit kalmışken, birtakım kullanıcılar resmi afişleri ele geçirmeyi başardı. Sızdırılan Xiaomi 12 afişinde gördüğümüz üzere yeni eserin aktifliğinin 28 Aralık’ta yapılması planlanıyor. Posterde Xiaomi marka sözcüsü ve 100 metre şampiyonu Su Bingtian’ı görüyoruz. Ayrıyeten afişte “Hızlı, daha kararlı” sloganı bulunuyor.

Bu ortada, Xiaomi 12 ve Pro modelleri esasen 3C sertifikasını geçti. Ayrıyeten bu sızıntılar sayesinde Pro sürümünün 120W süratli şarjı desteklediğini, Mi 12 ve ismi tam bilinmeyen ailenin küçük ekranlı modellerinin 67W süratli şarjı destekleyeceği katılaştı diyebiliriz.

Mi 11 Ultra modeli 50 Megapiksel ana lens, 120x’e kadar yakınlaştırma yapabilen 48 Megapiksel kamera ve 48 Megapiksel ultra geniş kamera ile birlikte epeyce geniş bir kamera adasına sahipti. Xiaomi 12 modelininse 192 yahut 200 Megapiksellik bir ana kameraya sahip olacağı söyleniyor.

Buna ek olarak, ortaya çıkan öteki donanımsal sızıntılara nazaran Xiaomi 12 modelinin MediaTek Dimensity yahut Snapdragon 888+ platformunu kullanacağı, Ultra’nın ise Snapdragon 8 Gen 1 ile karşımıza çıkacağı söyleniyor. Zati 200 Megapiksellik Leica lens ile başa çıkabilmek için daha aşağı bir işlemcinin kullanılamayacağı söyleniyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu