BilimTeknoloji

El Salvador Lideri Bukele’den BTC kestirimi: 100 bin dolar olacak

Ülke olarak Bitcoin’i resmi ödeme ünitesi kabul eden, Bitcoin fonu kurarak kârını toplumsal projelere harcayan, Bitcoin kenti kurma kelamı veren ve piyasa her düştüğünde tabandan Bitcoin toplayarak gönüllerde taht kuran El Salvador lideri Nayib Bukele yeni yıl için iddialarda bulundu.

Bitcoin yeni yılda ne kadar olacak?

Bukele birinci günlerini yaşadığımız 2022 yılı için epeyce umutlu ve kripto para dünyası açısından hoş gelişmelerin yaşanacağına inanıyor. Benimsenme oranlarının artması ile iddialarına nazaran Bitcoin fiyatı 100 bin dolar düzeyine çıkacak. Bu da mevcut durumun iki katından fazla yükselmesi manasına geliyor. Bukele ayrıyeten bu yıl iki ülkenin daha resmi ödeme ünitesi olarak Bitcoin’i kabul etmesini bekliyor. 

Hazineye toplamda 1370 Bitcoin alan Bukele buradan elde edilen kâr ile bir hayvan hastanesi ve okul olmak üzere toplumsal projelere katkı yaptı. Bukele ayrıyeten her alış verişin Bitcoin ile gerçekleştirildiği bir kent de kurmak istiyor. 

Öbür bir proje ise Volcano tahvilleri ve Bitcoin olarak yatırımınızın 5 yıl boyunca değerlendirilmesini amaçlıyor. Bitcoin kenti bu Volcano tahvilleri ile desteklenecek ve bu yıl tahvillere çok talep olması bekleniyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu