Oyun

Valve, Steam Deck için eski oyunlarını dizayn ediyor

Görüntü oyun şirketi Valve, Steam Deck isimli elde taşınabilir aygıtını tanıtmak için bir lansmana hazırlanıyor. Şirket, taşınabilir oyun aygıtına büyük değer veren şirket, bir yandan yeni oyunlarını tasarlarken bir yandan da klasikleşmiş oyunlarını canlı tutmak istiyor.

Valve, Half-Life ve CS:GO’yu yenileştiriyor

Valva, taşınabilir oyun aygıtını geliştirmek için düğmeye bastı. Steam Deck’te daha fazla oyun oynanmasını hedefleyen şirket, yıllardır oynanan oyunlarını da aygıtta oynanabilir hale getirmek istiyor. Maksatları doğrultusunda şirket, Counter-Strike: Küresel Offensive, Half-Life ve Dota 2’yi yenileştiriyor.

Güncelleme için büyük efor içinde olan Valve oyun geliştirme takımı bilhassa Dota 2 oyunun Steam Deck’te daha güzel olacağını düşünüyor. Ayrıyeten Greg Coomer, Valve oyun geliştirme takımının Half-Life’a birkaç düzenleme yaptıklarını söyledi. Dizayncı Greg Coomer, mevzuyla ilgili açıklama yaptı.

Valve grubu bilhassa Dota 2 bağlamında epey yenilikçi bir şey yapıyor. Daha geçen hafta, oyuncuların parmak çubuklarını kullanarak oyunu yeterli oynamalarını sağlayan yeni bir mod gönderdiler

Steam Deck Şubat ayında çıkıyor

Son devirde tüm dünyada tesirini gösteren çip kıtlığından Valve de nasibini aldı. Lakin şirket, büyük ehemmiyet verdiği taşınabilir oyun aygıtının lansmanında gecikme olmaması için elinden geleni yapıyor. Steam Deck, Şubat ayında yapılacak lansman ile tanıtılacak. Steam Deck, bilhassa ön siparişlerden dolayı, daha evvel lansman tarihini ertelemişti. Şirket ne olursa olsun Şubat ayındaki lansmanı ertelemek istemiyor. Greg Coomer kendinden emin konuştu.

Amacımız 2021’in sonunda Steam Deck lansmanını yapmaktı. Fakat birtakım problemlerden ötürü bu biraz gecikti ve bunun için çok üzgünüz. Ancak Şubat ayında ne olursa olsun lansmanı yapacağız. Elimizdeki tüm bilgiler bunu onaylıyor

Steam Deck hakkında ne düşünüyorsunuz? taşınabilir oyun aygıtı ilginizi çekiyor mu? Lütfen görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu