Oyun

Suudi Arabistan, 38 milyar dolarlık yatırımla oyun merkezi kurmak istiyor

 
Bloomberg tarafından yayınlanan makaleye nazaran Suudi Arabistan, oyun dalına giriş yapmak ve bölümün öncüsü pozisyonuna gelmek istiyor. Bu kapsamda Suudi Arabistan’ın ülkenin göbeğine bir oyun merkezi inşa etmek için 38 milyar dolarlık bir harcama yapacağı bildiriliyor. Petrol merkezli ülke kendi iktisadını çeşitlendirme yolunu gidiyor.
 
Suudi Arabistan bölümün öncüsü pozisyonuna gelmek istiyor
 
 
 
Savvy Gaming Group tarafından yönetileceği bildirilen bu yatırım sayesinde Suudi Arabistan, oyun kesimine esaslı bir giriş yapmak istiyor. Kurulacak yeni oyun merkezi sayesinde ülke içinde yeni IP’ler oluşturulacak, bu IP’leri oluşturmak için de çeşitli firmalar satın alınacak yahut oyun stüdyoları kurulacak.
 
Oyun merkezi kurulmasının yanı sıra birebir vakitte yatırımlar yoluyla da oyun dalı desteklenecek. Bu kapsamda Savvy Gaming Group, Nintendo üzere büyük şirketlerdeki paylarını arttıracak ve Suudi Arabistan’da gelişen bir e-spor ekosistemi oluşturacak.
 
Savvy Gaming Group, 2022’de ikonik e-spor firması ESL’yi satın alarak bilhassa son yıllarda büyük bir tesir yaratmaya devam ediyor. Bu satın alımla bir arada rekabetçi oyuncu topluluğunu genişletiyor ve genişletmeye de devam ediyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu