BilimTeknoloji

Uber kripto para ile ödeme kabul etmeyi düşünüyor

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Bloomberg ile yaptığı röportajda şirketin hizmetleri için kripto para ünitesinde ödeme kabul etmeye başlayabileceğini söyledi.

Ford’tan Tesla’ya çalım: En düzgün mühendisini kaptı

22 sa. evvel eklendi

Khosrowshahi hususla ilgili olarak: “Her türlü lokal para ünitesini kabul ettiğimiz üzere, kripto para ünitelerini ve/veya Bitcoin’i süreç yapma aracı olarak değerlendirmeyi planlıyoruz. İş için düzgün, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için güzel, bu yüzden mutlaka bunu araştıracağız. Bunda bir yarar varsa, buna gereksinim varsa yaparız lakin bunu yalnızca bir tanıtım kampanyası kapsamında yapmayacağız.tabirlerini kullandı.

Birçok şirket kripto para ödemesine sıcak bakıyor

Son vakitlerde, giderek daha fazla şirket, ödeme tekniği olarak kripto para üniteleri kullanma mümkünlüğünü düşünüyor. Örneğin, Twitter‘ın CFO’su bu haftanın başlarında şirketin Bitcoin kullanma mümkünlüğünü araştırdığını söyledi.

Dünyanın en tanınan kripto para ünitesi olan Bitcoin’e gelince, fiyatı daha evvel meydana gelen kıymetli bir düşüşün akabinde bu hafta yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Bu makalenin yazıldığı sırada bir Bitcoin yaklaşık 42.420 dolardan süreç görüyordu. Bitcoin’in akabinde başka kimi kripto para ünitelerinin fiyatı da giderek artmaya başladı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Uber kripto para ile ödeme kabul etmeyi düşünüyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu