Teknoloji

Tesla Cybertruck’ın devasa sileceği birinci defa çalışırken göründü

Tesla’nın bir türlü piyasaya çıkamayan Cybertruck’ı, devasa ön camı ve komik görünen sileceği ile bir defa daha gündemde. Yeni bir görüntü, Cybertruck’ın Texas Gigafactory’deki drone imajını içeriyor ve devasa sileceğinin nasıl çalıştığını birinci sefer canlı olarak görmemizi sağlıyor.

Videoda, bir Cybertruck’ın bir rüzgar tünelinin önünde dönen bir stand üzerine yerleştirildiğini görüyoruz. Elinde bir sprey şişesi tutan bir personelin büyük silecek lastiğini de test ettiği görülebiliyor. Görüntü, Cybertruck’ın komik derecede büyük olan sileceğinin hareket ettiği ve devasa ön camı temizlediği kısa bir vakit aralığı (yaklaşık 13:40) dahil olmak üzere birçok açıdan gösteriyor.

Tek silecek, yolcu tarafının büyük bir kısmı da dahil olmak üzere ön camın birçoklarını kaplayacak kadar uzun. Ayrıyeten görüntü, Cybertruck’ın etrafına yerleştirilmiş, biri rüzgar tünelinin üzerine, oburu yan tarafına yerleştirilmiş birkaç tripod gösteriyor. Tripodların kameraları da tutup tutmadığı aşikâr değil.

Cybertruck birinci olarak Kasım 2019’da duyuruldu ve o vakitten beri çıkış tarihi birçok kere ertelendi. Üç konfigürasyonda piyasaya sürülmesi beklenen araç, sıfırdan 100 km/s sürate 2,9 saniyede çıkabiliyor ve uzun bir menzil sunuyor. En azından Tesla’Nın açıklamaları bu istikamette…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu