Mobil

Samsung,’dan Sıra Dışı Katlanabilir Ekranlar: Flex Slidable ve Flex Note

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon pazarında değerli bir rolü olduğunu söylemek gerekiyor. Güney Koreli şirket birebir vakitte kendi ekran üretim şirketine sahip olmasından ötürü katlanabilir akıllı telefonlar için konsept dizaynlar üzerinde rahatlıkla çalışabiliyor. Şirketin bugüne kadar pek çok yeni patent üzerinde çalıştığını sizlerle daha evvel paylaşmıştık. Artık ise bunun sonuçlarını CES 2022 fuarı sayesinde görmeye başladık.

Samsung Display, CES 2022 fuarında katlanabilir ekran dizaynlarıyla adeta gösteri yaptı. 2 farklı konsept dizaynını sergileyen Güney Koreli şirket, hem akıllı telefon hem dizüstü bilgisayarlarının geleceğine ışık tutuyor.

Samsung Flex Slidable

Samsung’un Flex Slidable ismini verdiği aşağıda görebileceğini yeni akıllı telefon tasarımı, yana gerçek katlanarak, daha doğrusu kayarak açılan bir OLED ekran içeriyor. Şu an için prototip etabında olan Flex Slidable, ekranı açılana kadar klâsik bir akıllı telefon olarak görünse de, panelin yandan dışarı gerçek açılmasıyla daha geniş ekran kullanımı gereksinimini karşılıyor. Açıkçası Samsung’un bir müddettir bu tarafta bir tasarım üzerinde çalıştığını ve kayar ekranlı akıllı telefonlarla ilgili patentlerini sizlere aktarıyorduk; lakin bunu CES 2022’de kanlı canlı görmek sahiden de şahane.

Samsung Flex Note

Samsung’un bir başka katlanabilir ekran tasarımı ise Flex Note. Samsung, CES 2022’de katlanabilir OLED ekran teknolojisini dizüstü bilgisayarlara nasıl getirmeyi planladığını Flex Note ile gösterirken, bu yeni aygıtı görenleri de heyecanlandırmayı başardı.

Flex Note de şu an prototip kademesinde, lakin büsbütün bitmiş bir aygıt üzere olması sevindirici. Katlandığında 13 inçlik bir dizüstü bilgisayar görünümünde olan Flex Note, 17 inç genişliğine kadar ulaşabiliyor olmasıyla geniş bir multimedya alanı ve farklı bir tecrübe vadediyor.

Bu formuyla hem bir dizüstü bilgisayar hem bir monitör olarak kullanılabilecek yapıda olan Flex Note’un da ne vakit piyasaya çıkacağı ile ilgili bir bilgi şimdi yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu