BilimTeknoloji

TOGG’un yeni logosu muhakkak oldu

Yerli araba tanıtıldıktan bir mühlet sonra marka isminin TOGG (Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Grubu) olarak kalacağı resmi olarak onaylanmıştı. Lakin birinci etapta belirlenen logo için birebir durum kelam konusu olmadı. TOGG, bugün yeni logosunu gösterdi.

İşte yeni TOGG logosu

TOGG’un toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası.” sözlerine yer verildi. TOGG’un yeni logosu, sağa ve sola bakacak halde iki okun ucunu anımsatıyor.

TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş, marka isminin akabinde logoyu da belirlemekten büyük memnunluk duyduklarını belirterek, “Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Kasım 2018’den bu yana küresel ve profesyonel bir yaklaşımla ele aldığımız kullanıcı markası oluşturma sürecini tamamlamanın memnunluğu içindeyiz” dedi.

Karakaş, “Yerli ve küresel ajansların dahil olduğu bir sürecin akabinde, ‘Togg’un marka bedellerine uygunluk’, ‘Özgünlük’ ve ‘Tescil edilebilirlik’ kriterlerinden en yüksek puanı alan logoyu seçtik. Logomuz, bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada değerli markaların logolarını oluşturan marka ajansı CGH tarafından tasarlandı.

Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de logomuzun tescil süreçleri için gerekli süreçleri başlattık. Logomuz TOGG’un hayatı kolaylaştıran mobilite tahlilleri sayesinde teknolojiyi ve insanı bugünün ve yarının kesişim noktasında bir ortaya getiren bir teknoloji şirketi olduğunu vurguluyor. Tıpkı vakitte logomuzdaki dualite teması Doğu ve Batı ortasında rasyonel ve duygusal bir istikrar yaratma fikrini besliyor.” sözlerine yer verdi.

TOGG’un yeni logosunu beğendiniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu