Teknoloji

Tesla’dan “Anında Görüntü”: Soruşturma, Güncelleme Getiriyor!

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi’nin, Tesla’nın sunduğu “Passenger Play” hizmeti hakkında araştırma başlattığını daha evvel sizlerle paylaşmıştık. Bu özellik, Tesla otomobillerin bilgi-eğlence ekranlarında, hareket halindeyken bile birtakım oyunların oynanmasını sağlıyor. 

Tesla ise, araştırma başlatıldıktan çabucak sonra, bu hususta tedbir almaya hazırlanıyor. Guardian, Tesla’nın hareket halindeyken Passenger Play’i devre dışı bırakan bir güncelleme sunacağını bildirdi. İdarenin bir sözcüsü, Tesla’nın, mevzuyu yetkililerle görüştükten sonra değişikliğe kelam verdiğini söyledi. Güncellemenin ne vakit geleceğine dair bir açıklama yapılmadı, fakat gelecekteki oyun oturumları için park etmeniz gerekeceğini varsayabiliriz.

Sözcü, güncellemeye karşın soruşturmanın devam edeceğini de vurguladı. NHTSA, Araç Güvenliği Maddesi’nin, şirketlerin dikkati dağılmış sürüş de dahil olmak üzere değerli güvenlik riskleri oluşturan otomobilleri satmasını engellediğini yineledi. Soruşturma, 2017 ve 2022 model yılları ortasında yaklaşık 580.000 Tesla EV’yi kapsıyor.

Tesla artık bir halkla ilgiler takımına sahip değil ve şimdi bir yorum yapmadı. Yeniden de özellik değişikliği şaşırtan değil. NHTSA, Tesla’nın ihmalkar olduğunu tespit ederse, eylemsizlik sonuçları daha da kötüleştirebilir. Ayrıyeten rekabet de değerli bir baskı yaratıyor. Mercedes-Benz kısa mühlet evvel sürüş sırasında görüntü oynatmaya müsaade veren bir yanılgıyı düzeltti. Tesla’nın tıpkı düzeltmeyi yapmayı reddetmesi firmanın güvenlik hakkındaki fikirleri için güzel görünmezdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu