Mobil

Google Fit için iOS kullanıcılarının beklediği özellik geldi!

Google tarafından geliştirilen ve şirketin Dünya Sıhhat Örgütü ile Amerika Kalp Derneği iştirakinde geliştirdiği sağlıklı hayat uygulaması Google Fit, iOS kullanıcıları için güncellendi. Geçtiğimiz aylarda Google Pixel serisine özel olarak getirilen güncelleme ile birlikte kamera sensörü üzerinden kalp ritmi ve nabız ölçüm özelliği gelen uygulama, artık de Apple iOS kullanıcıları için güncellendi.

Google Fit, iOS için güncellendi

Google’ın birinci olarak Android platformuna özel olarak 2014 yılında sunduğu ve kullanıcıların sıhhat kıymetlerini anlık olarak izleyebileceği, bunun yanı sıra idmanlarını hem akıllı telefonları hem de akıllı saatleri üzerinden takip edebilecekleri Google Fit günden güne gelişiyor. Son olarak Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro serisine özel getirilen kamera sensörü üzerinden kalp ve teneffüs ritmi ölçme özelliği en sonunda Apple iOS kullanıcılarının da beğenisine sunuluyor.

Son olarak Pixel serisi için güncellenen Google Fit, artık kalp atış suratını ve teneffüs suratını iOS aygıtlarda da ölçebilecek. 9to5Google cephesinden gelen yeni bilgiye nazaran Google Fit kullanan Apple iPhone kullanıcıları, aygıtlarındaki art kamerayı kullanarak bu iki ölçümü sağlayabilecekler. Ayrıyeten bu yeni özellik, aygıtta faal bir internet teması olmadığında da çalışabiliyor.

Kalp atış suratı ölçümü yaklaşık 30 saniye sürer ve bir dakikadaki kalp atış sayısını (BPM) ayrıntılı olarak gösteren bir grafik sunuyor. Süreç tamamlandıktan sonra kullanıcı, hayati bilgileri Google Fit’e kaydetme seçeneğine de sahip oluyor. Bu yeni özellik iPhone 7 ve üstü aygıtlarda ve iPad Pro’da kullanılabilecek.

Google tarafından fiyatsız olarak sunulan Google Fit’in Android sürümünü indirmek için buraya, Apple iOS sürümünü indirmek içinse buraya tıklayabilirsiniz. Pekala sizler Google Fit’in yeni güncellemesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu