İnternet

Telegram’ın kurucusu: WhatsApp kullanıcıları saklılığa güvenmesin

Telegram’ın kurucusu, Meta Platforms’a ilişkin WhatsApp uygulamasını bir sefer daha eleştirdi. Pavel Durov’un açıklamasına nazaran WhatsApp’taki güvenlik açıkları nedeniyle şifreli yazışmalar yıllarca potansiyel saldırganlara açık bırakıldı. Durov çok daha gelişmiş bir uygulama olan Telegram‘ın ise hiçbir vakit bu türlü meseleler yaşamadığını söylüyor.

ABD’nin Meksika hududunda robot köpekler devriye gezecek

1 gün evvel eklendi

Daha evvel de WhatsApp’a yönelik sert açıklamalarda bulunan Durov bilgisayar korsanlarının birkaç yıl boyunca kullanıcı iletilerine erişebildiğini hatırlattı. Siber savaş konusunda uzmanlaşmış Kuzey Amerika merkezli Boldend şirketi ile ilgili son vakitlerde ortaya çıkan bilgi sızıntıları, bu açıklamanın geçerliliğini destekliyor.

“Hiç bir vakit inançlı olmadı”

Telegram’ın kurucusu birinci çıkışından bu yana WhatsApp uygulamasının kullanıcılar için bir gün bile inançlı olmadığını belirtti. Araştırmacıların birkaç ayda bir uygulamada yeni güvenlik açıkları bulduğunu söyleyen Durov, 2020 yılında bu mevzuyu ayrıntılı bir biçimde anlattığını lakin o vakitten beri hiçbir şeyin düzeltilmediğini söyledi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Telegram’ın kurucusu: WhatsApp kullanıcıları kapalılığa güvenmesin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu