İnternet

Instagram, Ana Sayfa’da kronolojik akışı test ediyor

Instagram lideri Adam Mosseri, geçtiğimiz Aralık ayının başlarında platformun Ana Sayfa akışında gönderilerin algoritmaya dayalı gösterimi haricinde iki farklı seçenek daha sunulacağını söylemişti. Ortaya çıkan yeni bilgiler platformun kronolojik ve favorilere nazaran sıralama seçeneklerinin test edilmeye başlandığını gösteriyor.

Instagram’a yeni akış seçenekleri geliyor

Instagram, yakında Ana Sayfa akışında üç farklı sıralama seçeneği sunacak. Bunlardan birincisi olan ve 2016 yılında şu an kullanılan sıralama akışına geçilerek geride bırakılan kronolojik sıralama seçeneği, ‘Takip Etme‘ başlığıyla sunulacak ve kullanıcıların, takip ettiği profillerden paylaşılan gönderilen kronolojik olarak sıralandığı bir gösterim sunacak. Bir başka seçenek olan Favoriler ise kullanıcıların sırf seçtiği profillerin gönderilerini gösterecek.

Mevcut algoritmaya dayalı akış seçeneğinde ise takip edilmeyen hesaplar daha fazla ön plana çıkarılacak. Ayrıyeten Reels paylaşımlarına da yer verilecek.

Yeni seçenekler şimdilik bir küme test kullanıcısıyla test ediliyor fakat Mosseri daha evvelki açıklamalarında, bu yılın birinci yarısında kronolojik ve favoriler akışlarının tüm kullanıcılara sunulacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu