Mobil

iPhone SE 3’te evvelki modellerde yer alan bir özellik bulunmayacak

Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde yeni iPhone 13 serisini dört model halinde tanıtan Apple, yeni özellikler ile kullanıcıların beğenisini kazandı. Şirketin birinci 5nm üretim sürecinden geçen işlemcisinden güç alan aile, kamera tarafındaki büyük değişimin (!) dışında iPhone 12’de de yer alan bir özelliği geliştirerek kullanıma sunmuştu. Yeni iPhone SE 3 modelinde bu özellik yer almayabilir.

iPhone 12 ile gelen ve telefonlara çeşitli aksesuarlar takılmasını kolaylaştıran; ayrıyeten kablosuz şarjı da pratikleştiren MagSafe özelliği, kimi kaynaklara nazaran yeni aygıtlarda yer almaya devam edecek. Lakin iPhone SE 3 modelinde MagSafe takviyesi bulunmayabilir.

iPhone SE 3 modelinde MagSafe bulunmayabilir

Çeşitli özellikleri ve tasarımsal sınırları ile ortaya çıkan yeni iPhone SE modeli, 2020 yılında çıkış yapan SE ile birebir kasayı kullanacak. Yani iPhone SE 2022, yeni iPhone SE 2020 ile dizayna sahip olacak. Ayrıyeten gücünü 5nm üretim süreciyle desteklenen Apple A15 Bionic’ten alacak olan telefon, 4GB RAM ve 128GB / 256GB depolama ile kutudan çıkacak. Ayrıyeten pil tarafı için iki farklı sav bulunuyor.

Bunlardan birincisi 3500 mAh kapasiteli pil olurken, ikinci argüman 1821 mAh kapasitede. Bu pil MagSafe’in getirdiği kablosuz şarjı desteklemezken, tekrar MagSafe ile uyumlu olan cüzdanlar, kılıflar telefonun art tarafına konumlandırılamayacak.

Bunun dışında telefon kablosuz şarj takviyesine sahip olacak. Bu şarj muhtemelen MagSafe’den daha yavaş gerçekleşecek. 5G dayanağı de telefonda bulunacak. Şirket şimdi yeni iPhone SE modelini onaylamazken, çıkış tarihi ile ilgili somut bir bilgi de yok. Bazıları telefonun 2022’de tanıtılacağını söylerken, bazılarına nazaran tanıtım tarihi daha da uzayabilir. Bakalım Apple nasıl bir telefonla karşımıza çıkacak? Bekleyip göreceğiz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu