İnternet

Zyxel MG-105 5-port Switch İncelemesi

Malumunuz, son yıllarda kullandığımız aygıtların sayısının artması ve birebir vakitte bu aygıtların ilişki manasında daha talepkar hale gelmeleri birebir periyoda rastladı. Bugün bir profesyonel de olsanız, bir oyuncu da olsanız temasınızdan yüksek performans almak için maharetli kimi yol arkadaşlarına muhtaçlık duyuyorsunuz. Zyxel’in yeni MG-105 (5 port) ve MG-108 (8-port) yönetilmeyen switchleri de tam bu noktada yardımınıza koşuyor.

Her ne kadar multi-gigabit çağında bir sonraki etaba (10Gbps) girmiş olsak da bunu destekleyen aygıtların azlığı ve maliyetlerin giderek yükselmesi sebebiyle 2.5Gbps irtibatlar hala performanslı, daha uygun ve geniş tabanlı bir seçenek olarak karşımızda duruyor.

Şayet Gigabit kontağa sahipseniz ve bu irtibattan tam performans almanızı sağlayacak bir switch arıyorsanız, MG-105 hayli başarılı ve ulaşılabilir bir örnek olmuş. MG-105 tak kullan özellikli bir switch ve şayet asgarî CAT5e standardında bir kablolamaya sahipseniz birkaç dakika için tam randımanla kullanılmaya uygun hale geliyor. MG-105’in boyutları hayli küçük, son derece kaliteli bir his veriyor lakin fansız bir tasarım olmasının da tesiriyle, çalışırken makul seviyede ısınıyor. Kedileriniz çok sevecektir. Haliyle duvara montaj opsiyonunu da kullanmak isteyebilirsiniz.

Sonuç

Zyxel malumunuz, ağ tahlilleri konusunda akla gelen birinci firmalardan birisi. MG-105 de ister bir profesyonel olun ister görüntü üretici, isterseniz oyuncu, gereksiniminiz olan ağ performansını sağlamak konusunda maharetli bir yardımcı olmuş. Daha fazla porta gereksinim duyarsanız da birebir aileye sahip olan MG-108 modeline bakabilirsiniz. Elbette bu performansı 1899 TL‘den başlayan fiyatlarla sunuyor olduğunu da belirtelim. Öncelikleriniz bu istikametteyse sizi memnun edeceği kesin.

CHIP Online Notu: %90

+ Son derece kaliteli materyal ve personellik
+ Kolay suram
+ Yüksek performans
+ Az yer kaplıyor
– Biraz sıcak çalışıyor

Kürşat Vakit

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu