Mobil

WhatsApp, sesli aramalar için kıymetli bir yenilik getiriyor!

Bir müddettir Android, iOS, Masaüstü ve Web sürümlerinde önemli değişikliklere ve yeniliklere giden WhatsApp için artık de sesli aramalar için bir özellik ortaya çıktı. Facebook (Meta) tarafından geçtiğimiz yıllarda satın alınan dünyanın en çok kullanılan anlık iletileşme uygulaması, sesli aramalar için kullandığı arayüzü değiştirmeye karar verdi.

WhatsApp, sesli arama arayüzünü yeniliyor

WhatsApp, 2021 yılını daha evvel hiç olmadığı kadar hareketli geçirdi. Ünlü iletileşme platformu, kimileri Facebook Messenger ve Telegram üzere öteki uygulamalardan olmak üzere birçok düzgünleştirme ve bilhassa donatıldı. Her ne kadar uygulamanın arayüzünde radikal bir değişiklik yapılmamış olsa da son gelen bilgiler, firmanın görsel bir revizyon üzerinde de çalıştığını gösteriyor.

WhatsApp için yayınlanacak olan güncellemelerle ilgili evvelden haber alan ve beta sürümlerdeki yenilikleri listeleyen WABeta Info, sesli aramalar için yeni bir arayüz üzerinde çalışıldığını doğruladı.

Ekranın fonksiyonelliği, hoparlör, kamera, mikrofon ve kapatma tuşları da dahil olmak üzere yeni arayüz eskisine çok fazla benziyor. Buna rağmen üstteki görselde de göreceğiniz eski arayüz, yenisine nazaran daha keskin ve köşeli bir dizayna sahip üzere görünüyor. Eski arayüzde mavi ve tam ekran olarak dikkat çeken art plan, yeni arayüzde gri ve yuvarlanmış bir çerçeveyle geliyor.

Her ne kadar uygulamanın fonksiyonelliğine bir tesir edecek olmasa da yeni sesli arama arayüzü çok daha çağdaş bir görünüşe ve son devirlerde gitgide daha tanınan olan yuvarlanmış bir çerçeveye sahip olacak. Bununla birlikte yeni arayüz için seçilen renklerin, o sırada kimle konuştuğunuzu daha kolay ayırt etmenizi de sağlayacağı söyleniyor.

WABetaInfo cephesinden gelen bilgilere nazaran bu yeni özellik şu an için yalnızca WhatsApp Beta‘yı iOS platformunda kullananlar için sunulmuş durumda. Yeni arayüzün Android kullanıcıları için ne vakit sunulacağı ise şu an için belgisiz.

Pekala sizler yeni sesli arama arayüzü hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu