Oyun

Tekken 8 çapraz oyun takviyesine sahip olacak

 
Aksiyon dövüş oyunun Tekken 8’in direktörü Katsuhiro Harada serinin en yeni imalinin çapraz oyun özelliğine sahip olacağını açıkladı. Franchise üzerinde yaklaşık 30 yıldır çalışan Harada, Twitter’da oyunun platformlar ortası çapraz oyun takviyesine sahip olup olmayacağını soran bir hayrana cevap verdi. Cevabı ise olumluydu.
 
Harada bu dayanağın serinin evvelki oyunlarında olmasını istemiş
 
 
 
Seri yönetmeni Katsuhiro Harada çapraz oyun takviyesi için çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda şunları söyledi: “Önceki kuşak konsollar piyasaya sürüldüğünde iki platform (PS4 – Xbox One) ortasında çapraz oyun dayanağını gruba önermiştim. Ancak o vakitler, karşılıklı çıkarlar ve P2P güvenlik sorunu sebepleriyle bu teklifim tekraren reddedildi. Serinin yeni oyunu Tekken 8’de çapraz oyun takviyesiyle ilgili hala kimi meseleler var lakin bu dayanağın oyunda yer alacağını söyleyebilirim.”
 
Tekken 8 serinin en yeni oyunu olarak karşımıza çıkacak ve seride yer alan ikonik karakterleri bünyesinde barındıracak. Oyun üst seviye teknolojilerle bir arada bizlere sunulacak ve gerek animasyonlar gerekse grafikler bu teknolojilerden yararlanacak. 
 
Tekken 8, PlayStation 5, Xbox Series ve PC (Steam) için geliştiriliyor. Bir çıkış tarihi şimdi açıklanmadı.  
 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu