Mobil

iPhone’unu kaybeden herkes, soluğu bu adamın konutunun kapısında alıyor

ABD’de yaşayan ve iPhone’unu kaybeden çok sayıda kişiyi bir anda kapısında gören adamın başına gelenleri tek sözle “sıra dışı” olarak nitelendirmemiz muhtemelen yanlış olmayacaktır.

Houston bölgesinde iPhone’unuzu kaybederseniz, geri almayı umarak Scott Schuster‘in meskenine gitmeyin… Kentin Richmond banliyösünde yaşayan Schuster, kapısına gelen herkese telefonun kendisinde olmadığını söylemekten yorulmuş durumda. Pekala ancak her iPhone kaybedenin onun kapısında ne işi var? Birçok rapora nazaran bu durum Apple Maps’in yıllardır çok sayıda yabancıyı kapısına yönlendirmesine neden olan bir teknik sıkıntıdan kaynaklanıyor.

“Bul” telefon takip uygulaması ve Apple Maps, küçük bir teknik aksaklık sebebiyle Schuster için büyük problemler yaratmış. Schuster, “Zor bir gece geçirmiş, telefonunu kaybetmiş ve çalındığını düşünen pek çok insan var,” derken, birinin konutuna telefonunun benim tarafımdan çalındığını düşünerek bir gün silahla gelmesinden telaş duyduğunu söylüyor.

Neyse ki şimdiye kadar bu türlü bir şey olmamış. Fakat tekrar de Schuster’ın kamera imgeleri, meskeninin önünde aygıtlarını soran çok sayıda hudutlu yabancıyı kaydetmiş durumda.

Apple, hususla ilgili şimdilik bir açıklama yapmış değil. Lakin Teksaslı teknoloji uzmanının, adresinin neden “kayıp akıllı telefon merkezi” olarak göründüğüne dair kendi teorisi var. Meskeni, birinci yapıldığında mahallesi için örnek bir evmiş. Sonuç olarak, Apple Haritalar mahalledeki her konutu tek bir paylaşılan adrese atamış üzere görünüyor. Yani Schuster’in meskenine… Bir telefon, banliyö bölgesinin genişliği içinde nerede olursa olsun, Apple’ın uygulamaları bir ortaya gelerek onun meskeninde olduğunu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu