Oyun

Muhteşem Mario Bros animasyon sineması gişe rekorları kırıyor

 
Geçtiğimiz hafta vizyona giren Süper Mario Bros filmi vizyona girerek gişelerde etkileyici bir başlangıç ??yaptı. The Hollywood Reporter’a nazaran sinema ABD’de beş günlük mühlet içerisinde 195 milyon dolarlık bir yarar elde etti. Illumination, Universal ve Nintendo iş birliği kapsamında hayranlara sunulan sinema düzgün bir başlangıç yakaladı.
 
Film gişe rekorları kırıyor
 
 
 
Bir müddettir beklenen Super Mario Bros uyarlama filmi üç günlük müddet zarfında varsayım edilene nazaran 137 milyon dolarlık bir hasılat yakaladı. Bu sayıyla birlikte Üstün Mario Bros, ABD gişelerinde Incredibles 2’den sonra animasyon sineması kategorisinde tüm vakitlerin en uygun ikinci çıkışına sahip oldu. Bu kapsamda Finding Dory (Kayıp Balık Dori) animasyon sinemasını de (135,1 milyon dolar) geride bıraktı. 
 
ABD içerisinde yakaladığı bu çıkarın akabinde animasyon sinemasının dünya çapında da kıymetli işlere imza atacağı belirtiliyor. Deadline (haber kaynağı) üç günlük mühlet zarfında animasyon sinemasının dünya çapında 300 milyon dolardan fazla kazanabileceğini bildiriyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu