Teknoloji

Tansiyon ölçebilen birinci akıllı saat: Huawei Watch D tanıtıldı

Son yıllarda büyük bir ivme ile büyüyen giyilebilir teknoloji pazarı, birçok üreticinin yatırımı ile epey kızışmış durumda. Samsung, Apple, Fitbit, Xiaomi ve öbür teknoloji üreticilerinin birçoğu tarafından daima yeni modellere mevzu olan pazar da Huawei’in de katkısı büyük. Çinli şirket telefon pazarında düşüşe geçmiş olsa da giyilebilir teknoloji pazarında gücünü muhafazayı başardı. Bugün gerçekleştirilen P50 Pocket lansmanında yeni Huawei Watch D modeli de tanıtıldı.

Atletlerin gözdesi haline gelen akıllı saat ve bilekliklere bir yenisini daha ekleyen Huawei, Watch D modeliyle pazardaki elini daha da güçlendirmek istiyor. Yeni akıllı saatinde daha evvelki saatlerde yer almayan bir özelliği kullanıcılara sunan şirket, dayanıklılık sertifikalarıyla Watch D’nin güç şartlarda çalışabildiğine dikkat çekiyor.

Huawei Watch D, tansiyon ölçebiliyor

Huawei’n günün birinci saatlerinde gerçekleştirdiği lansmanda tanıtılan Watch D modeli, 1.64 inç büyüklüğünde 456×280 piksel çözünürlükte 326ppi dikdörtgen bir ekrana sahip. Kadran tarafında “Sıhhat” ve “Ana Sayfa” tuşlarının yer aldığı akıllı saatte 70’den fazla spor modu yer alıyor. Havacılık sınıfı aliminyum çerçevesi, IP68 sertifikası ile su ve toza karşı dirençli yapısı ve bugüne kadar ki akıllı saatlerde bulunmayan Kan Basıncı Ölçümü (tansiyon) sensörüyle tezli olan Watch D’nin kandaki oksijeni hesaplama üzere olağan özellikleri de bulunuyor.

Şirket, bu akıllı saatin tartısının kan basıncı ölçüm monitörlerinin altıda biri kadar olduğunu da lansmanda açıkladı. Ayrıyeten pil tarafında da başarılı gözüken Huawei Watch D, tam şarj ile günde 5 sefer EKG (kalp atış hızı), 6 sefer de BP (tansiyon) ölçümü yaptığı taktirde bir haftalık kullanım ömrü sunuyor.

Huawei Watch D teknik özellikleri

Ekran 1.64 inç, AMOLED, 456×280 piksel, 326 ppi
2.5D kavisli tasarım
Pil müddeti Tipik kullanımda 7 gün
Suya dayanıklılık IP68 Sertifikalı
Öbür 70’den fazla antrenman modu
Kalp atış suratı
Uyku takibi
Koşu modları
Tansiyon ölçüm sensörü
Fiyat 469 dolar

Huawei1Watch D’nin fiyatı

İki farklı renk seçeneği ve tek kadran boyutu seçeneği ile Çin’de tanıtılan Watch D, epeyce yüksek bir fiyat ile karşımıza çıkıyor. Gerçekten Huawei’in yeni akıllı saati Çin’de 25 Aralık‘ta satışa çıkacak ve 469 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu