İnternet

SpaceX’ten ayrılan mühendisler pizza işine girdi

Mayıs 2019’da üç eski SpaceX mühendisi Benson Tsai, Brian Langone ve James Wahawisan saatte 100 pizza pişirebilen otomatik taşınabilir mutfak üretti. Önümüzdeki yıl devreye girecek olan Robotik bir restoran olan Stellar Pizza, 45 saniyede bir pizza üretebilecek.

Pizzalar Teslimat Noktasına Giderken Pişecek

Businnes Insider’ın haberine nazaran, teslimat noktasına giderken pizzalar pişirebilen, içinde tam otomatik bir mutfağa sahip tekerlekli bir restoran olarak hizmete girecek olan Stellar Pizza’nın, geçmişte Elon Musk’ın şirketinde çalışan 23’ten fazla çalışanı var. 

Süreç, preslenen ve şekillendirilen bir top çiğ pizza hamuru ile başlıyor. Akabinde, konut üretimi sos ve taze soslar ekleniyor ve çiğ pizza, özel dizaynlı dört yüksek sıcaklıktaki fırından birine yerleştiriliyor.

ABC7 ile yaptığı röportajda Şirket CEO’su Tsai, “Sahip olduğumuz şey tekerlekli otomatik bir restoran ve meskeninize giderken yemek hazırlayabileceğiz. Gayrimenkulümüz yok. Ve daha kaliteli, daha dengeli bir eser olacak zira her seferinde birebir hareketleri yapan otomatik bir makine.” dedi.

Stellar Pizza’nın Çıkış Noktası: Teslimat Zorluklarına Tahlil

Forbes’un haberine nazaran Tsai, yüksek komite fiyatları, yakalanması güç karlar, besin teslimat zorluklarına tahlil bulma dileğiyle 2019’da şirketten ayrılmış. 23 SpaceX mühendisini ve yemek servisi alanında (SpaceX’in yönetici şefi Ted Cizma ve pizza danışmanı Noel Brohner dahil) bir avuç uzmanı işe almış ve ana şirket Serve Automation altında Stellar Pizza’yı geliştirmişler.

9 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Kasım 2020’de yatırımcılardan 9 milyon dolar toplayan şirketin, yakında ek bir tıp yapması bekleniyor. Bu fon, taşınabilir hayalet mutfak filosunu oluşturmak ve grubu büyütmek için kullanılacak. Birinci taşınabilir mutfak ise 2021 ilkbahar aylarında, Los Angeles’ta yola çıkacak.

  • Turksat 5B için geri sayım başladı!
  • Musk, atmosferi yakıta çevirecek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu