İnternet

İnternette Yeni Trend: Hayalet Mutfak… TikTok da hazırlanıyor!

Hayalet Mutfak trendi yükseliyor. O denli ki Tiktok da hayalet mutfak konsepti için hazırlıklara başladı. Tiktok, toplumsal medya uygulaması tarafından tanınan hale getirilen yemekleri sunmak için ABD genelinde hayalet mutfaklar açmaya başladı.

Business Insinder’ın haberine nazaran, mart ayı için toplam 300 TikTok restoran yeri planlanıyor. 2022’nin sonuna kadar ise sayının 1.000’i bulması hedefleniyor.

TikTok, kârını platformdaki bu üslup içerik üreticileri ve mutfak yeteneklerine yine yatırmayı planlıyor.

İştirak Kuruldu

Tiktok, Mart 2022’den itibaren teslimata dayalı bir yemek hizmeti zinciri başlatmak için Virtual Dining Concepts ile iştirak kurduğunu duyurdu.

Toplumsal medya temalı restoranın menüsünde, fırında beyaz makarna, ezme burger, makarna cipsi üzere platformdaki kullanıcılar tarafından tanınan hale getirilen yemekler yer alacak.

Ulusal Zincir Restoranlardan Faaliyet Gösterecek

TikTok Kitchens’ın 300 lokasyonla başlaması bekleniyor ve Buca di Beppo ve Bertucci’s üzere ulusal zincir restoranlardan faaliyet gösterecek. Bu şirketler, pandemi sırasında yiyecek teslimatları arttıkça popülaritesi artan ve fizikî bir dükkanı olmayan direkt siparişleri sunduğu tanınan hayalet mutfak trendine katılacak.

TikTok , ABD’de ayda ortalama 130 milyondan fazla etkin kullanıcıya sahip. #FoodTok – yemek tanımı denemeleri ve yemek pişirme tüyoları da dahil olmak üzere TikTok’ta yemekle ilgili içerik platformun en tanınan köşelerinden biri ve TikTok bu ilgiden yararlanmayı hedefliyor .

Açıklamaya nazaran müşteriler Grubhub aracılığıyla TikTok Kitchen için sipariş verebilecek.

Açıklamaya nazaran ülke çapındaki restoranlar da bir “pazar ortağı” olmak için başvurabilir ve TikTok Kitchen siparişleri için yemek hazırlamaya konut sahipliği yapmalarına müsaade verebilir. Virtual Dining Concepts, 2022’nin sonuna kadar 1.000 lokasyonun açılmasını hedeflediğini söyledi.

  • Instagram’da “uzman” tehlikesi
  • Spotify yeniden bir şeyler deniyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu