İnternet

Google Haritalar’da pozisyonlar ortası süratli geçiş için ‘Alta sabitle’ özelliği test ediliyor

Google, masaüstü kullanıcıları için yeni bir Haritalar özelliğini test ediyor. Google Haritalar, aranan pozisyonlar ortasında geçişi kolaylaştıracak ve favoriler üzere çalışan bir ‘Alta sabitle‘ özelliğini makul sayıdaki kullanıcılarına sundu.

Google Haritalar’da Alta sabitle özelliği

Google Haritalar’ı masaüstünde kullananlar, birebir anda birden fazla pozisyona bakmak ya da pozisyonlar ortasında geçiş yapmak istediklerinde farklı sekmelerde pozisyonları açmak ya da tek sekmede sayfaları ileri geri yüklemek zorundalar lakin bu durum şimdilik test kullanıcıları için değişti.

Google Haritalar’a eklenen Alta sabitle özelliği mevcut pozisyonu, üzerinde adresin yazdığı bir simge haline getirerek ekranın altındaki bir panele  yerleştiriyor. Kullanıcılar birçok farklı adresi bu panele ekleyebilecek ve ekli pozisyonlar ortasında süratli geçiş yapabilecek. Kullanıcılar, bir pozisyonu panelden çıkarmak istediklerinde ise simgenin üzerine geldiklerine görünen ‘X’ düğmesine tıklamaları kâfi olacak.

Google Haritalar‘ın yeni Alta sabitle özelliği şu an için makul masaüstü kullanıcılarla test ediliyor. Şirket, test kullanıcılarından olumlu geri bildirim almaları halinde özelliği platformda yerleşik hale getirecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu