Oyun

Sony’den PlayStation 5’e patent girişimi!

Shaun Mcilroy tarafından keşfedildiği üzere Sony yeni bir patent alıyor. Bu PlayStation patenti PS5‘in eski konsollar için geriye dönük uyumluluk sağlayabileceğini öne sürdü. Patent, hem PS4 hem de PlayStation 5 için Mark Cerny tarafından evrak altına alındı.

Patent, baktığımızda yeni konsol için düzmece saat kullanımı ve frekans denetimi aracılığıyla geriye dönük ahengi ayrıntılandırdı. Bu noktada patent, PlayStation‘ın yeni konsolunun geriye dönük uyumluluk yeteneklerini PS4’ün ötesindeki eski konsollara genişletmek istediğini öne sürdü.

Sony, PlayStation 5 için geriye dönük uyumluluk patenti aldı

PlayStation 5‘e yöneltilen en büyük tenkitlerden birisi, geriye dönük uyumluluğun bir mana taşımaması oldu. Tahminen de bu hareket, PS5’i olduğundan daha âlâ bir hale getiriyor. Bu noktada şirket için yanlışsız tarafta atılmış büyük bir adım olabilir.

Sony, PS5‘in bir ölçü geriye dönük uyumluluğa sahip olacağını doğruladığında PlayStation hayran kitlesi biraz mutlu karşıladı. Yeniden de topluluk, geriye dönük uyumluluğun PS4‘ü geçmeyeceğini öğrendiğinde de hayal kırıklığına uğradı.

Xbox, şimdiye kadarki her oyunu Xbox Series X’e getirdi

Xbox tarafı şimdiye kadar yapılmış her Xbox oyununu yeni Xbox Series X üzerinde oynamayı mümkün kıldı. Bu noktada epeyce cömert davrandı. Bu yeni patent, en azından PlayStation’ın geriye dönük uyumluluk tarafına bir geliştirme sağlıyor.

PlayStation 3 jenerasyonundan gelen oyuncular oyunlar oynamak için PlayStation Now üzere bulut oyun hizmetlerine güvenmek zorunda kaldı. Bununla birlikte hizmet, oyuncu tabanının büyük bir kısmının eski oyunları oynamayı engelleyen Hindistan da dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde faal değil.

Sizler Sony ve PlayStation 5 hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu