Mobil

Samsung’un yeni C-Lab projesi gitar öğrenmeyi kolaylaştıracak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 5-8 Ocak tarihleri ??arasında gerçekleştirilecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022‘de C-Lab programıyla geliştirilen toplamda 13 projenin tanıtımını gerçekleştirilecek. Fuarda, C-Lab Inside’dan dört projeyle birlikte ve C-Lab Outside tarafından desteklenen dokuz teşebbüs duyurulacak.

CES 2022’de sergilenecek C-Lab projeleri

CES 2022 yaklaşırken birçok şirketin fuara yüz yüze iştirak gerçekleştirmeyeceği açıklansa da Samsung, fuarda yeni projelerini sergilemeye hazırlanıyor. Şirket, çalışanlarının yenilikçi fikirlerini destekleme programı olarak ortaya çıkan C-Lab programında geliştirilen projeleri de fuarda sergileyecek.

‘Çocukların akıllı telefon kullanım alışkanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olan bir yapay zeka çözümü’ olarak nitelendirilen Piloto, çocukların akıllı aygıtlarda daha âlâ seçimler yaparak onları ziyanlı içeriklerden korumak ismine çocuklara “öz düzenleme hünerlerini” öğretmeye odaklanacak.

Başka C-Lab Inside projeleri ortasında zeka tabanlı bir çevrimiçi imtihan hizmeti PROBA ve bebek şaşılığının erken tespiti için bir kreş cep telefonu olan Innovision da yer alıyor. Ayrıyeten bir uygulama ve ZamString isimli akıllı bir elektro gitardan oluşan ZamStar, sahip olduğu LED kılavuzlarla gitar öğrenmeyi kolaylaştıracak.

CES 2022‘de C-Lab Inside projeleri haricinde C-Lab Outside ile desteklenen teşebbüsler de tanıtılacak. Yapay zeka tabanlı bir evcil hayvan biyometrik tanıma tahlili olan Petnow ve etkileşimli bir metaverse müzik uygulaması olan Verses, C-Lab Outside tarafından desteklenen 9 teşebbüs ortasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu