Donanım

Samsung, OLED panel tedariği için LG ile anlaştı: Birinci televizyonlar Temmuz ayında geliyor

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2022’de OLED panel teknolojisi ile Quantum Dot‘unaraya geldiği QD-OLED panellerini tanıtan Samsung, akıllı televizyon bölümünde uzun bir müddettir QLED paneller ile varlık gösteriyordu. Şirket her ne kadar bu panellerin gelişiminde büyük yatırım yapsa da OLED panel teknolojisinde LG‘nin gerisinde kaldı.

QD-OLED paneller için LG’den tedarik sağlayacak

Paylaşılan raporlara nazaran bir müddettir OLED panel teknolojilerine odaklanan şirket, yeni jenerasyon QD-OLED TV’lerinin OLED TV satışlarının üçte birini oluşturmasını hedefliyor. Bununla birlikte dünyanın tek OLED panel üreticisi LG ile anlaşan Samsung’un, panel tedariğine başladığı ve birinci televizyonlarını Temmuz ayında piyasaya süreceği bildiriliyor.

LG’den toplam 1.5 milyon OLED TV paneli siparişi vermeyi planlayan Samsung, bu panelleri QD-OLED panele geliştirerek farklı televizyon üreticilerine sunacak. Yakında QD-OLED serisi Samsung televizyonların netlik kazanması beklenirken, boyutu 2-10 nm ortasında değişen nanoparçacıklar içerecek yeni ekran teknolojisi, üst seviye bir renk doğruluğu ile gelecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu