Donanım

LG, yeni OLED EX teknolojisini tanıttı

Ekran konusunda dünyanın en başarılı firmalarından biri olan ve yenilikçi model ve teknolojiler ile bu bölümü daima daha başarılı kılan LG, bugün yeni OLED EX teknolojisini duyurdu. Telefondan monitörlere ve televizyonlara kadar ekran barındıran tüm teknolojik eserlere ekran üretebilen LG Display, bugün OLED ekranları daha parlak ve daha canlı gösterecek teknolojisini kamuoyu ile paylaştı.

Duyurulan OLED EX teknolojisi ile önümüzdeki günlerde göreceğimiz OLED ekranlı LG aygıtlarında daha yanlışsız renkler, daha yüksek parlaklık ve ince çerçeveler bulunacak. Ayrıyeten bu teknoloji LG’nin rakiplerini hızlandıracak. Ortadaki farkın açılmasını istemeyen Samsung, Sharp üzere markalar birbiri arkasına benzeri ve daha gelişmiş teknolojiler tanıtabilir.

LG Display, OLED EX teknolojisini duyurdu

Yeni jenerasyon OLED teknolojisini duyurarak OLED tabanlı ekranlarında daha başarılı tecrübeler sunmayı planlayan LG, ekranlarında yaptığı iki kıymetli değişiklik sonrasında bu teknolojiyi duyurdu. Yeni OLED EX ile birlikte LG’nin panellerinin kimyasal yapısında döteryum (deuterium) elementinin kullanılmaya başlandı. Ayrıyeten panellere algoritmik manzara sürece özelliği dahil edildi. Bu da yeni OLED teknolojisini oluşturdu.

Bu teknoloji sayesinde daha evvelki ekranlara nazaran yüzde 30 daha parlak ekranları karşımıza çıkartacak olan LG; eksiksiz siyah tarifine uyan, varlıklı ve yanlışsız renkleri kullanıcısına sunacak. En azından şirketin sayfasında yayınlanan bilgiler bu halde. Bunların dışında çerçeveleri de inceltecek olan OLED EX, 65 inçlik bir ekran baz alındığında çerçeve kalınlığının 6 mm’den 4 mm’ye düşürebilecek.

Son olarak OLED EX ismindeki EX sözünün İngilizce “Evolution” ve “eXperience” sözcüklerindeki büyük harflerin birleşiminden elde edildiği belirtiliyor. Sizce LG, yeni teknolojisi ile ekran tarafında rakiplerini geride bırakabilir mi? Siz LG’nin ekranları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu