BilimTeknoloji

ABD’de konutta fiyatsız Covid-19 testi periyodu başlıyor!

2020 yılından beri varlığını sürdüren Koronavirüs insanların hayatını hayli zorlaştırdı. Hastalığın zorluğunun yanı sıra hastanede yapılan testler de hayli vakit alıyor. Bilhassa uzun kuyrukların oluştuğu hastanelerde test yaptırırken bile virüs kapma ihtimaliniz bulunuyor. Lakin ABD bu hususta yeni bir periyoda geçiyor. Artık ABD’de beşerler meskenlerinde fiyatsız bir formda Covid-19 testi yapabilecekler.

19 Ocak’tan sonra ABD’de konutta test devri başlıyor!

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklama ile 19 Ocak‘tan itibaren artık Amerika’da meskende test periyoduna geçileceği bildirildi. 19 Ocak’tan itibaren covidtests.gov üzerinden fiyatsız bir halde Covid-19 testi sipariş edebilecek olan ABD vatandaşları, konutta risksiz bir halde Koronavirüs testi yapabilecekler.

Hane başına dört adet test talep edebileceğiniz internet sitesi İngilizce ve İspanyolca lisan seçeneklerini destekliyor. Siteye girdikten sonra testlerini sipariş eden ABD vatandaşları birebir vakitte kargo fiyatı de ödemeyecekler. Toplamda 1 milyar test satın alan Biden idaresi, 500 milyonunu 19 Ocak’tan itibaren bu hizmet için kullanacak. Birebir vakitte siteye giremeyenler için bir telefon çizgisi kurulacak. Buradan da test siparişleri yapılabilecek.

Gelen bilgilere nazaran siparişten sonra ortalama 7-12 gün içerisinde kargoya verilecek olan testler vatandaşların kapısına kadar gelecek. Tabi kargo müddetinin uzunluğu nedeniyle virüse kapılmadan test siparişi vermek yararlı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu