Mobil

Samsung, Galaxy Z Fold Dual ile Ekranı “Çekiştirmeye” Müsaade Verecek

Samsung’un katlanabilir esnek ekranlar üzerinde uzunca bir müddettir çalıştığını biliyoruz. Bunların birinci fizikî örneklerini Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip serileri ile gördük. Lakin Samsung, çok daha fazlasını istiyor ve esnek ekran teknolojisini farklı formlarda sunmaya hazırlanıyor.

Bu yılın başında Samsung’un da LG Rollable üzere “yuvarlanabilir” ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor olabileceğini sizlerle paylaşmıştık. O devir ortaya çıkan patent örneklerine nazaran “kayan ekran” dizaynını benimseyen şirket, anlaşılan o ki bu teknoloji üzerinde çalışmaya devam ediyor.

LetsGoDigital tarafından paylaşılan bilgilere nazaran, Samsung’un üzerinde çalıştığı telefonun ismi Galaxy Z Fold Dual. Fold serisinden aşina olduğumuz üzere bu telefonunda da yeniden kapaklı bir tasarımı izleyen Samsung, farklı olarak ise ekranları “çekiştirilebilir” kılacak.

Patent örneğine nazaran Galaxy Z Fold Dual’in ekranlarını farklı hallerde çekip uzatabileceğiz. Tablet formundayken ekranı üstten da uzatabilecek, telefon formundayken de ekranı tekrar kenara gerçek genişletebileceğiz. Çizim örnekleri epeyce fantastik duruyor olsa da elbette bunların şimdilik patent evrakında yer alan fikirler olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu eser gerçek de olabilir, rafa da kaldırılabilir. Şimdilik çalışma sürecinin işlediğini söyleyebiliriz. Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu