Mobil

Latife değil: Tam 27 milyon mAh gücünde powerbank

Piyasada bulunan taşınabilir şarj istasyonları genelde dizüstüne kadar şarj imkânı sunabilen ve yanımızda taşıyabileceğimiz çeşitten. Kimileri ise biraz daha büyük ve televizyon üzere düşük güç tüketen aygıtları şarj edebiliyor. Çinli bir elektronik mühendisi ise imkânsızı başardı. 

27 milyon mAh kapasiteli powerbank

Arkadaşlarının kendisinden daha güçlü taşınabilir şarj istasyonlarına sahip olmasını hazmedemeyen Çinli bir elektronik mühendisi, en güzelini yapmaya karar vermiş. Böylelikle ortaya bir odanın yerini kaplayacak büyüklükte bir şarj istasyonu çıkmış.

Aslında 27 milyon mAh kapasiteli şarj istasyonu elektrikli araçlardan yola çıkılarak hazırlanmış. Mühendis, araçların altına yerleştirilen bataryaları temel alarak benzeri bir düzenek kurmuş. Sonrasında düzeneği standart dizaynda lakin dev bir istasyon kutusunun içerisine yerleştirmiş. 

Tek bir port ile şarj olan istasyon 220V kıymetine kadar çıkan 60 porta sahip. Birebir anda telefondan dizüstüne 20 aygıtı şarj edebiliyor. Tekrar bir televizyon, indüksiyonlu yemek pişirici ve çamaşır makinesi de tıpkı anda çalışabiliyor. Üstelik kısa devre de yapmıyor. 

Elbette taşınabilirlik diye bir kavram ortadan kalkmış. İstediğiniz yere götürmeniz pek mümkün değil. Bilhassa elektrik kesintilerinde jeneratör yerine konut aletlerini çalıştırabilmek için kullanılabilir. Öbür taraftan şarj olma müddeti eza oluşturabilir. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • 27 milyon mAh gücünde powerbank olur mu?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu