Mobil

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın tasarım ayrıntıları netleşti!

Samsung Galaxy S22 Ultra modeli, serinin öteki üyeleri ile birlikte tanıtılmayı bekliyor. 2022 yılı içerisinde şirketin çıkardığı en güçlü telefon olması beklenen aygıt, yeni ayrıntılarla da karşımıza çıkmaya devam ediyor. Tasarım konusunda merak uyandıran modelin, render imgeleri sızdırıldı.

Tam 4 farklı renk seçeneğine nazaran yapılan render imgeleri, aygıtın dizaynına dair de en net bilgiler bizlere sunuyor. Ayrıyeten akıllı telefon, bir evvelki modellere nazaran de çok fazla değişiklik ile gelmeyecek üzere duruyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra render imajlar sızdırıldı

Serinin en güçlü modeli olacak olan Galaxy S22 Ultra, bir evvelki jenerasyon aygıtlarına da bir oldukça benzemekte. Büyük tasarım değişikliklerine gitmeyen Samsung cephesi, görünüşe nazaran kamera kurumunda birtakım tasarımsal eklemeler gerçekleştirmiş. Ayrıyeten Galaxy Note serisine de benzetilen aygıt, render manzaralarında de kalemle bizleri karşıladı.

Galaxy S22+‘tan çok Note 20‘ye benzediği söylenen akıllı telefon, 6,8 inç 1440×3088 çözünürlüklü, AMOLED ekran ile kullanıcılarını karşılayacak. Ayrıyeten akıllı telefonun ekran yenileme suratının da 120 Hz olduğu öğrenildi. Aygıtın ön tarafında bir adet kamera olacağı öğrenilirken, lensin 40 megapiksel olacağı belirtildi. LTPO teknolojisine Galaxy S22 Ultra‘a yer verecek olan Samsung, ekran müdafaası için de Gorilla Glass Victus+‘ı tercih etmiş.

Art taraftaki kameraları ile de argümanlı olmak isteyen Samsung, 108 megapiksellik Üstün Clear Lens özellikli ana kamera ile öne çıkmak istiyor. Ayrıyeten bu lense, 12 megapiksellik ultra geniş açı ve iki adet 10 megapiksellik telefoto sensörü eşlik ediyor. S Pen konusunda da atılımlar yaptığı öğrenilen şirket, kullanıcılarına süratli bir tecrübe sunacak üzere duruyor. Çünkü elde edilen datalara nazaran kalem, 2.8 ms‘lik gecikmeye sahip olacak. Bu da firmanın bu vakte kadar yaptığı en seri kalem manasına geliyor.

Toplamda 228 gram olması kestirim edilen Samsung Galaxy S22 Ultra, suya ve toza karşı IP68 sertifikasına sahip olacak. 8 Şubat tarihinde tanıtılması beklenen akıllı telefon, bakalım beklentilerin üzerine çıkmayı başaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Sizler Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin dizaynını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu