Mobil

Samsung Galaxy A53 5G 15W şarj aygıtıyla sertifika aldı

Samsung‘un en çok satan modellerinden olan Galaxy A serisi, yeni bir modeli daha bünyesine katmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl A52 ile büyük bir muvaffakiyet yakalayan Samsung, bu yıl yeni Galaxy A53 5G modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Şimdi lansmanı yapılmadan sertifika alırken görüntülenen Samsung, Galaxy A53 modelinin 15W süratli şarj takviyesi sunacağını da ortaya çıkarmış oldu. Gelin haberin ayrıntılarına bakalım.

Galaxy A53 5G 15W süratli şarj destekleyecek

Geçtiğimiz yıl Galaxy A52’yi tanıtan Samsung aygıtının 25W süratli şarj desteklediğini lisana getirmişti. Fakat kutuya 15W’lık şarj aletlerini yerleştiren Samsung, 25W süratli şarj kullanmak isteyenleri adaptör satın almaya zorladı. Artık A serisinin yeni modeli olan Galaxy A53 beklenirken, sertifikalar Galaxy A53’ün 15W süratli şarj takviyesi ile geleceğini söylüyor.

Baktığımız vakit piyasada 60W, 80W hatta 120W süratli şarj dayanağına sahip aygıtlar bulunurken, Samsung’un büyük bataryalara sahip en çok ilgi gören modellerine 15W-25W üzere bedeller yakışmıyor. En azından yeni modelin bir evvelki modeli özelliklerinin altında kalmaması gerekiyor. Fakat 3C tarafından onaylanan sertifika Galaxy A53 5G‘nin 15W süratli şarj takviyesi ile geleceğini ortaya koyuyor.

Galaxy A53 5G’nin beklenen öteki özellikleri

Samsung Galaxy A53 5G’nin başka özelliklerine göz atarsak, evvelki sızıntılara nazaran aygıt Exynos 1200 yonga seti ile birlikte gelecek. 6 GB RAM bellek ile bu işlemciyi destekleyecek olan aygıt, ön tarafında 120Hz yenileme suratına sahip AMOLED bir ekran taşıyacak. Dörtlü art kamera kurulumuna sahip olması bkelenilen Galaxy A53 işletim sistemi olarak Android 12‘yi kullanırken, ekrana gömülü bir parmak izi sensörüne de sahip  olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu