Mobil

Xiaomi 12’nin ekranı iPhone 13’ü geride bırakıyor!

Xiaomi, 28 Aralık‘ta tanıtılması planlanan Xiaomi 12 için yeni fotoğraflar yayınlamaya devam ediyor. Üst segment telefon modelinin ekran büyüklüğünü son yayınladığı posterde gözler önüne serdi. Birden fazla telefon üreticisi her yeni seride ekranı büyütme yolunu tercih ederken, Xiaomi bu modelinde küçültmeye gitti.

Şirket, Mi 11‘de 6.81 inç olan ekran boyutunu Xiaomi 12‘de 6.28 inç ekran genişliğine düşürdü. Bu noktada yayınlanan bir poster telefonun iPhone 13‘e kıyasla ne kadar ince durduğunu bizlere gösteriyor.

Xiaomi 12, 120 Hz yenileme süratiyle geliyor

Ortaya çıkan poster Xiaomi 12 telefonlarının iPhone 13 ile kalınlık kıyaslamasını da içeriyor. Bu noktada iPhone 13 için 71,5 mm’ye kıyasla Xiaomi 12 tarafı 69,9 mm genişlik sunuyor. Baktığımızda Xiaomi 12’nin iPhone 13’ten büyük bir ekrana sahip olmasına karşın daha ince olduğunu gözler önüne seriyor.

Ekran tarafından devam edersek Xiaomi 12 ve Pro modellerinin yenileme suratları konusunda da yeni bilgiler geliyor. İki telefonun da 120 Hz tazeleme süratiyle piyasaya çıkması bekleniyor. Bu da telefonun saniyede 120 defa güncellendiği manasına geliyor.

Xiaomi 12 serisinin işlemcisiyle alakalı pek çok spekülasyon var. Bilhassa son vakitlerde yakın vakitte piyasaya sürülen Snapdragon 8 Gen 1 ile geleceği söyleniyor. Bu işlemci Snapdragon 888 isimli yonga setinin halefi olarak karşımıza çıkmıştı.

Snapdragon 8 Gen 1, Samsung Foundry tarafından 4nm süreç düğümüyle üretildi. Buna ek olarak Xiaomi 12 serisindeki AMOLED ekranın 1600 nit’lik bir paha ile epey parlak bir tecrübe sunacağı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde de Xiaomi 12 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 1 olduğu düşünülen bir işlemciyle Geekbench testinin sonuçlarını açıklamıştık. Telefon tek çekirdekte 1224 puan alırken, çok çekirdekte 3823 puan almıştı.

Sizler Xiaomi 12 serisi telefonlardan ne bekliyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu