Donanım

Samsung, fütüristik dizayna sahip oyuncu monitörü Odyssey Ark’ı tanıttı

2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) dünyanın birinci 4k 240Hz yenileme suratına sahip oyuncu monitörü Odyssey Neo G8’i duyuran Samsung, fütüristik bir dizayna sahip yeni monitörü Odyssey Ark‘ı tanıttı.

Farklı bir kullanıcı tecrübesi sunacak

4K çözünürlük ve 55 inç ekrana sahip devasa monitör, 16:9 ekran formatı ile farklı bir kullanıcı tecrübesine imza atmayı planlıyor. Parlaklık ve renk özelliklerinden ödün vermeden oyun ve programlarda rahat bir formda kullanılabilecek yeni monitör, ayrıca aydınlatma ve arayüz denetimleri için kablosuz bir kumandaya sahip olacak.

Büyük ekran boyutuna kıyasla uyarlanabilir standı ile dikey olarak da kullanılabilecek Odyssey Ark, kokpite benzeyen dikey kavisli tasarımı ile oyun, çoklu misyon ve çoklu pencere süreçlerinde kolaylıklar sunacak. 

İçerik üreticilerini ve oyuncuları hedefleyen Odyssey Ark’ın, Samsung’un 2.500 dolar fiyat etiketine sahip Odyssey G9’a kıyasla daha yüksek bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte monitör hakkındaki tüm teknik detayların yakında Samsung tarafından paylaşılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu