Donanım

Sony’nin yeni kuşak VR aygıtı PlayStation VR2’nin resmi internet sayfası açıladı

Bildiğiniz üzere Sony, konsol tarafında VR aygıt açısından bir rakibe sahip değil. Bunu da en azından geçtiğimiz devirde âlâ bir biçimde yönetim ettiklerini söyleyebiliriz. Şu anda da şirket yeni bir aygıt üzerinde çalışıyor. 

GTA’nın yeni oyunu geliştirme aşamasında!

1 gün evvel eklendi

Geçtiğimiz saatlerde de bu aygıtın resmi internet sayfası açıldı. Bu sayede de aygıtın neredeyse tüm özellikleri ve detayları ortaya çıkmış oldu. Esasen birçoğunun daha öncesinde açıklandığını haturlatmakta yarar var.

PlayStation VR2‘nin ne vakit çıkış yapacağı ne yazık ki bilinmiyor. Aşağıda eserin özelliklerini bulabilirsiniz.

PSVR2 Özellikleri

4K HDR ekran

İki adet 2000 x 2040 OLED ekran, orjinal PlayStation®VR gözlüğünün ürettiği çözünürlüğün dört katından fazlasını sunarken, 4K Yüksek Dinamik Aralıklı görseller ve 120 fps’ye1 kadar nefes alan sanal gerçeklik ortamlarını net bir formda deneyimleyin.

Gelişmiş konfor

110º görüş alanı, hafif, istikrarlı Fresnel merceği ve odağı kendi ferdî tercihinize nazaran özelleştirmenizi sağlayan lens ayar kadranı ile rahat oyun seanslarının keyfini çıkarın.

Göz takibi

PS VR2 gözlüğü, gözlerinizin1 hareketini algıladığından, çevrimiçi olarak başka oyuncularla tanıştığınızda yüksek duygusal reaksiyon ve gelişmiş söz sağlar.

Göz takibi kameraları, nişan alırken yahut etrafa bakarken görüş açınızı takip eder, gelişmiş görüntüleme teknikleri odaklandığınız her şeyi tespit etmek ve geliştirmek için çözünürlükleri ayarlayarak görsel tecrübesi güzelleştirir.

İçten dışa takip

PlayStation VR2 sizi ve denetim aygıtlarınızı gözlüğe gömülü dört kamera aracılığıyla takip ederken özgürce oynayın. Hareketleriniz ve baktığınız istikamet, harici bir kameraya gerek kalmadan oyun içinde yansıtılır.

Gözlük geri bildirimi

Oyun deneyimi1 sırasında değerli anlarda ince, hassas gözlük titreşimleri hissedin. Tek bir yerleşik motor tarafından oluşturulan bu titreşimler, siz oynadıkça yaşanan duyusal sürükleyicilik tecrübesine akıllı bir dokunma ögesi ekler.

Tansiyon dolu anlarda karakterinizin yüksek nabzını, başınıza yakın geçen objelerin suratını yahut sürat yapan bir aracın ivmesini saptayın.

Tempest 3D AudioTech

Oyun içi sesler1 dinamik olarak pozisyonunuza ve baş hareketlerinize ahenk sağlarken, kendinizi inanılmaz gerçekçi seslerle çevreleyin1.

Kulağınıza fısıldayan bir karakterin varlığını hissedin, silah sesleri yahut yaya geçidinden arkadaşlarınızı ve düşmanlarınızı bulun ve rastgele bir taraftan yaklaşan bir tehdidin ürkütücü korkusunu yaşayın.

Tek kablolu temas

PlayStation 5 konsolunun ön USB irtibat noktasına kolay bir tek kablolu temas ile direkt yeni sanal dünyalara atlayın. PlayStation VR2’yi kurmak süratli ve kolaydır; yalnızca takın ve çalıştırın.

PlayStation VR2 Sense denetim aygıtı Özellikleri

Küre tasarımı

Sezgisel yeni PS VR2 Sense denetim aygıtını ele alarak istikrarlı ve ergonomik bir dizaynla hareket özgürlüğünü ve gerçekçi, doğal bir oyun tecrübesini yaşayın böylelikle içinde bulunduğunuz oyun dünyasını rahatça keşfetmeye odaklanabilirsiniz.

Analog çubuklar ve düğmeler

Bir Seçenekler düğmesi ve bir Oluştur düğmesi ile birlikte iki denetim aygıtı ortasında bölünmüş klâsik analog çubuklar ve hareket düğmeleri ile oyun içi hareketleriniz ve donanımınız üzerinde ek denetime ulaşın. Uyarlanabilir tetiklerin yanı sıra, her iki denetim aygıtı da oyun içi objeleri yakalamak için bir ‘kavrama’ düğmesine sahiptir1.

Parmak dokunuşu algılama

Parmak dokunuşu algılama1, PS VR2 Sense denetim aygıtının doğal hareketleri ve tabirleri kopyalamasına ve sanal dünyaya erişip dokunmanıza müsaade verdiğinden, bir düğmeye faal olarak basmasanız bile, oyun içi ögelerle ve ortamlarla doğal olarak etkileşime girmeniz mümkün olacak.

Dokunsal geri bildirim

Oyun içi hareketlerinize gerçekçi ve detaylı reaksiyonlar alın1. İnce, hassas titreşimlerden ağır titreşimlere kadar, oyun dünyasındaki geniş bir duyum yelpazesini ellerinizde hissedebilirsiniz.

Farklı silahlarla ateş etmenin yahut saldırmanın, araçlar üretmenin, çeşitli çevresel dokulara dokunmanın ve dalgalı yerde seyahat etmenin nasıl bir şey olduğunu hissedin.

Uyarlanabilir tetikler

Oyun içinde eşyalarınız ve etrafınızla etkileşime geçtiğinizde farklı düzeylerde güç ve tansiyonu deneyimleyin.1 Gittikçe gerilen bir ok yayını geri çekmekten, ellerinizle objeleri ezmeye yahut savaşın sıcaklığında bir silahın tutukluğunu hissetmeye kadar, uyarlanabilir tetikler sizi derin bir sürükleyicilik hissi için ekran üzerindeki hareketlerinize fizikî olarak

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • PlayStation VR2’nin resmi internet sayfası açıladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu