İnternet

Samsung, Free uygulamasının ismini değiştirerek Google Keşfet’e rakip olmak istiyor

Samsung telefonlarda uzun vakittir karşımıza çıkan Samsung Free, birinci olarak One UI 3.0’a sahip aygıtlara eklenmişti ve apansızın ortaya çıkarak birçok kullanıcının nereden geldiği konusunda başını karıştırmıştı.

Canlı TV, podcast’ler, haber makaleleri ve etkileşimli oyunları tek bir yerde bir ortaya getiren bir içerik merkezi olarak misyon yapan Samsung Free’deki tüm içerik, isminden da anlaşılacağı üzere fiyatsız. Samsung Free’ye Ana ekranı sola kaydırarak erişmek mümkün.

İşte bu Samsung Free, büyük bir değişimin eşiğinde. Artık Samsung News ismiyle ve birebir yerde kullanıcıları karşılayacak.

Bu gelişme, aslen bir tekrar markalama manasına geliyor. Samsung Free bundan sonra Samsung News olarak bilinecek. Güncellenen tecrübe, “Oku” ve “Dinle” sekmelerini birleştiriyor. Ayrıyeten, haber içeriğine daha fazla odaklanacak ve kullanıcıların telefonlarında haberleri bulmasını ve bunlarla etkileşim kurmasını kolaylaştıracak.

Bu isim değişikliğinin bir modülü olarak, “İzle” ve “Oynat” sekmeleri artık kullanılamayacak. Bu da Samsung’un bu güncellemeyle öncelikli olarak haberlere odaklanmak istediğinin bir öteki göstergesi. Samsung, bu güncellemeyi 18 Nisan’dan itibaren kademeli olarak kullanıma sunacak.

Görünüşe nazaran Samsung, özelliğin bir Google Keşfet rakibi olarak çalışmasını istiyor. Bu emelinde ne kadar başarılı olacağını ise lakin vakit içerisinde göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu