İnternet

Microsoft’tan, Edge İçin Dinamik Yenileme Süratli Kaydırma Özelliği!

Microsoft, çok yakında Edge web tarayıcısına yeni bir kaydırma özelliği ekleyecek üzere görünüyor. Son Edge Canary derlemesinde, “Kaydırma sırasında ekran yenileme suratını artır” isimli yeni bir işaret ortaya çıktı ve bu tecrübesi sağlamak için Değişken Yenileme Suratı (VRR) teknolojisini kullanacağından ötürü dikkat çekiyor.

Bu yeni özelliğin açıklaması ise şu halde: “Windows’un kaydırma sırasında yenileme suratını süreksiz olarak artırmasını sağlar (cihazda bir VRR paneli ve destekleyici bir şoför bulunması koşuluyla). Bu, genel olarak daha düzgün bir kaydırma tecrübesi sağlar – Windows

AMD Freesync / G-sync Uyumlu ve G-sync panelleri üzere Değişken Yenileme Suratı (VRR) panelleri, yenileme suratlarını belli bir aralıkta değiştirebilen paneller ortasında yer alıyor. Bu tıp ekranların sabit bir yenileme suratı çıktısı bulunmuyor ve bu nedenle, bu aralık içinde olduğu sürece oyunların yahut içeriklerin yenileme suratlarıyla senkronize olmak için VRR aralıkları aracılığıyla yenileme suratlarını artırabiliyor yahut azaltabiliyor.

Bu yeni Edge özelliği, temel olarak, aşağı yahut üst kaydırırken yenileme suratını artırmak ve daha fazla pürüzsüzlük sağlamak için bu teknolojiden yararlanacak.

Bu özellik, AMD’nin Radeon Chill’i ile misal bir formda çalışıyor olabilir. Chill, ağır aksiyon durumlarında ve kullanıcı girdileri daha yüksek olduğunda yenileme suratını artırır, fakat kullanıcı girdisi çok az olduğunda yahut hiç olmadığında yenileme suratını azaltır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu