Mobil

Redmi Note 11 Pro 4G ve 5G teknik özellikleri aşikâr oldu

Redmi Note 11 Pro, uzun müddettir teknik özellikleri ve dizaynının sızıntılarıyla dikkat çekiyor. Akıllı telefonun teknik özellikleri sonunda belirli oldu. Xiaomi, devamlı olarak alt markalarıyla birlikte akıllı telefon ailesini genişletiyor. Şirket, yalnızca Redmi ailesi için 26 Ocak tarihinde küresel tanıtım düzenleyecek.

Redmi, 26 Ocak’ta yeni serisinde farklı bir strateji izleyecek. Piyasaya birebir model telefonları sunacak lakin sunduğu aygıtların farklı özellikleri olacak. Tek modelde farklı sürümleri olacak ve telefonlar, 5G dayanaklı ya da 5G takviyesiz formunda olacak. Aygıtlarda ekran kalitesi ve kamera çözünürlüğü de farklılık gösterecek. Redmi’nin yeni uygulayacağı strateji Samsung‘un uyguladığı stratejiye benziyor.

Redmi Note 11 Pro 4G teknik özellikleri

Redmi Note 11 Pro 4G, gücünü MediaTek Helio G96‘dan alacak. Akıllı telefon, 67W süratli şarj dayanaklı 5.000 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Aygıt, 6.6 inç FHD çözünürlüklü 120 Hz ekran tazeleme suratına sahip AMOLED ekrana sahip olacak. Telefon; 6-8 GB RAM ile 64-128 GB depolama alanı olmak üzere farklı konfigürasyonlarla karşımıza çıkacak.

Redmi Note 11 Pro 4G, 108 Megapiksel ana kamera, 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 Megapiksel derinlik ve 2 Megapiksel makro kamerası olmak üzere toplamda dört adet art kameraya sahip olacak. 16 Megapiksel de öz çekim kamerası bulunduracak. Akıllı telefon, kutudan Android 11 tabanlı olarak MIUI 13 arayüzüyle çıkacak.

İşlemci MediaTek Helio G96
Ekran 6.6 inç, FHD + AMOLED
Depolama 64/128 GB
Bellek 4/6 GB RAM
Art kamera 108 Megapiksel + 8 Megapiksel ultra geniş açı + 2 Megapiksel makro + 2 Megapiksel derinlik
Ön kamera 16 Megapiksel
Batarya 5.000 mAh pil, 67W süratli şarj

Redmi Note 11 Pro 5G teknik özellikleri

Redmi Note 11 Pro 5G, isminden da muhakkak olduğu üzere birçok özellik farklılık gösteriyor. Gücünü Snapdragon 690‘dan alacak akıllı telefon 108 Megapiksel ana kamera, 8 Megapiksel ultra geniş açı ve 2 Megapiksel olmak üzere toplamda üç adet art kameraya sahip olacak. Redmi Note 11 Pro 5G‘nin geriye kalan özellikleri ise 4G sürümüyle tıpkı halde olacak.

Siz yeni çıkacak Redmi akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirketin yeni siyaseti nasıl ve neden bunu uyguluyor? Yorum yaparak fikirlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu