Mobil

Redmi K50 serisinin lansman tarihi muhakkak oldu

2019 yılında Xiaomi tarafından bağımsız bir marka haline getirilen Redmi, akıllı telefon dalındaki etkinliğini büyük ölçüde artırdı. Yakın vakitte Note 11 serisine yeni bir model eklemek için kolları sıvayan şirket, başka taraftan uzun müddettir çeşitli tezlerle gündemde olan K50 serisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatta kısa müddet evvel serinin çıkış tarihi belirli oldu.

Redmi K50 serisi, şubat ayında vitrine çıkacak

Redmi, eserlerinde lansman tarihini sabit tutmayı tercih eden şirketlerin başında geliyor. Örneğin bir eser, ocak ayında tanıtıldıysa, onun devamı niteliğindeki eser de bir sonraki yılın tıpkı ayında piyasaya sürülüyor.

Bu anlayışla Şubat 2021’de tanıtılan Redmi K40 serisinin halefi pozisyonundaki K50 modellerinin de önümüzdeki ay kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyordu. Bu durum kısa mühlet evvel şirketin resmi Weibo hesabından paylaşılan posterle doğrulandı.

Gönderide serinin standart modeli K50’nin çıkış tarihi ve teknik özelliklerinin bir kısmına yer verildi. Buna nazaran akıllı telefon, önümüzdeki ay düzenlenecek aktiflikte kullanıcıların beğenisine sunulacak. Tıpkı aktiflikte serinin öbür modellerinin de vitrine çıkması bekleniyor.

Redmi K50, ağır yük altında ısınmayı büyük ölçüde engelleyecek çift VC sıvı soğutmalı ısı dağıtma ünitesini bünyesinde barındıracak. Bunun dışında 120W süratli şarj dayanağı sayesinde 4.700 mAh’lik bataryanın tamamını yalnızca 17 dakikada doldurabilecek.

Şu an için tam aşikâr olmasa da, Redmi K50, K50 Gaming Edition, K50 Pro ve K50 Pro+’ın yer alacağı serideki tüm modellerin farklı işlemcilerden güç alacağı tez ediliyor. Hangi işlemcilerin kullanılacağı konusunda ise sırasıyla Qualcomm Snapdragon 870, Snapdragon 8 Gen1, MediaTek Dimensity 7000 ve Dimensity 9000 ön plana çıkıyor.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Redmi K50 serisinden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu