Donanım

Intel EVO programına katlanabilir sistemler de dahil oluyor

Intel’in dizüstü bilgisayarlarda bir standart oluşturabilmek emeliyle hayata geçirdiği EVO programı genişliyor. Alder Lake işlemciler ile birlikte Intel Evo programı da buna nazaran birtakım hususlarını güncelledi. 

Intel EVO güncellendi

Intel EVO programı dizüstülerin rafine bir dış tasarım, çok süratli uykudan uyanma, süratli şarj, yüksek güç verimliliği ve belli Intel işlemcilere sahip olma üzere kuralları vardı. Intel bu sayede kullanıcılara daha akıcı bir deneyim sunmayı amaçlıyor. 

Yeni güncelleme ile birlikte Intel EVO programı on ikinci jenerasyon H serisi işlemcileri de kapsama alanına aldı. Ayrıyeten EVO programında WiFi 6E irtibatı da zarurî hale geldi. Yeniden firmanın yapay zekâ gürültü engelleme ve temas performansı yazılımları da kullanılmak zorunda. 

Öteki bir yenilik ise Dell’in Mobile Connect dahil bilgisayar ve akıllı telefonlar ortasında etkileşim yazılımları geliştiren Screenovate teşebbüsünün satın alınması oldu. iOS bildirimlerinin alınması, Android tabletlerin ikinci ekran olarak kullanılması üzere farklı işlevler bir paket halinde yıl bitmeden Intel EVO programına katılacak. 

Son olarak katlanabilir dizüstü bilgisayarlar da birinci kere programa dahil edildi. Üreticilerin katlanabilir bilgisayarlar için klavye üzere aksesuarları da geliştirmesi üzere kuralların olacağı söz ediliyor. Bununla ilgili ayrıntılar da ileride açıklanacak. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu