Oyun

FIFA ve PES’e rakip olması beklenen oyun hayal kırıklığı yarattı!

Üretimci Jandusoft S.L. tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan ve Ocak ayının birinci haftasında PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkışını gerçekleştiren yeni futbol oyunu Football Cup 2022, büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Oyun, adeta incelenmeye bedel dahi bulunmadı. FIFA ve PES’e rakip olması beklenen üretim, taşınabilir oyun kalitesinde karşımıza çıktı.

Football Cup 2022’de lisans problemleri bulunuyor

Daha evvel piyasaya sürdüğü Minigolf Tour ve Konutun Inside üzere üretimlerle bilinen JanduSoft, geçtiğimiz yıl içerisinde FIFA ve eFootball serisine alternatif olacak bir futbol oyunu geliştirdiğini duyurmuştu. Bilindik serilerin monotonlaşması konusunda şikayetçi olan futbol severlerin merakla beklediği imal, çıkışıyla adeta bir fiyasko oldu.

KONAMI’nin PES serisinde, futbolcuların ve gruplarının lisanslarının alınmadığı devirleri anımsatan bir isimlendirmeye giden firma, Manchester United yerine Manchester Unity, Chelsea yerine London FC üzere kadro isimlerini tercih etti. Buna misal olarak Marcus Rashford üzere ünlü futbolcuların isimleri Roshford biçiminde küçük değişikliklerle lisanslıymış üzere sunulmaya çalışıldı.

1 Ocak 2022 tarihinde PlayStation ve Xbox platformları için piyasaya sürülen üretim, hayli makus ve taşınabilir oyun kalitesinde dahi olmayan grafikleri ve oynanışıyla oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Bünyesinde dönem, turnuva, meslek ve idman üzere farklı modlar barındıran üretim, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için 57 TL etiketiyle satışa sunulmuş vaziyette.

Piyasaya sürülmesinin akabinde yaklaşık bir hafta geçmiş olmasına karşın Football Cup 2022, MetaCritic ve OpenCritic sitelerinde yalnızca tek bir site tarafından incelendi. Oyunun Xbox Series X versiyonunu inceleyen TheXboxHub, üretime 30/100 puanını layık gördü. Üretim ne öbür siteler, ne de oyuncular tarafından hiçbir halde notlandırmaya layık bulunmadı.

Pekala sizler Football Cup 2022’nin oynanış görüntüsünü izlediniz mi? Üretim hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu