Teknoloji

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’den büyük muvaffakiyet

Dünyanın en tanınan taşınabilir espor oyunlarından birisi olan PUBG Mobile‘ın bildiğiniz üzere bir dünya şampiyonası bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde de Türkiye’den hoş bir muvaffakiyet geldi.

Türk Gruplarından Büyük Muvaffakiyet

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’na Türk kadroları damga vurdu. Turnuvaya katılan kadrolarımızdan Kaos Next Düş, S2G Esports ve Fenerbahçe büyük bir muvaffakiyete imza atarak PUBG MOBILE Küresel Championship Büyük Finalleri‘ne katılma hakkı kazandı.

Doğu ve Batı kısımlarında toplam 40 ekibin uğraş ettiği PUBG MOBILE Küresel Championship 2021 finallerine Türkiye’den altı grup katılmıştı. Next Hayal Esports, Papara SuperMassive Blaze, Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Beşiktaş grupları 24 Aralık’ta sona eren finallerin her müsabakasında sonuna kadar gayret ederek bizleri gururlandırmayı başardı. 

Final basamağında kıyasıya bir rekabet sergileyen altı Türk kadrosundan Kaos Next Hayal, Batı liginin şampiyonu olarak 392.500$ kazandı. Final etabında başarılı olan S2G Esports, 51.750$ ve Fenerbahçe Espor ekibi da 44.500$ ödül kazanmış oldu. Üç kadromuz büyük finallere katılmaya hak kazanarak Türk espor tarihi açısından da değerli bir muvaffakiyete imza atmış oldu.

PUBG MOBILE Küresel Championship Büyük Finalleri ise 21 – 23 Ocak 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek ve tüm maçlar PUBG MOBILE Espor Türkiye resmi Youtube kanalında yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu