Oyun

PlayStation’ın “Dreams” Fikri, Sinemaya Hayat Verecek

Sony, bundan birkaç sene evvel Dreams isminde bir PlayStation oyununu oyun severlerle paylaşmıştı. Media Molecule stüdyosu tarafından geliştirilen Dreams, LittleBigPlanet ve Tearaway‘in geliştiricilerinin ortaya çıkardığı, daima genişleyen bir oyun cihanı olarak tanımlanıyor ve oyunu oynayanların kendi oyun evrenlerini yaratarak öbür oyuncularla paylaşabildikleri bir fikre dayanıyordu.

Oyna, Oluştur, Paylaş unsuru ile sunulan Dreams, oyuncuların yaratıcılıklarını ortaya çıkarma fırsatı sunarken, yenilikçi, kullanımı kolay araçlarla fikirlere hayat vermenin önünü açıyordu. Bu fikir ile büyük ilgi uyandıran Dreams projesinden sonra Sony, A Winter’s Journey isimli bir animasyon sinemasının haklarını aldı. Pekala bunun özel olan tarafı ne?

Sony Pictures Classics tarafından satın alınan A Winter’s Journey fikrini özel yapan şey, Dreams ile benzeri bir ana fikir çatısında birleşmesi. Gerçek oyuncuların CGI, yani bilgisayar üretimli imgeleme ve animasyonlarla harmanlanacağı sinemada, John Malkovich ve Jason Isaacs‘in başrolleri üstlenmesi bekleniyor. Çekimlerin haziran ayında Polonya’nun Wroclaw kentinde başlayacağı söylenen sinemanın çıkış tarihi ile ilgili rastgele bir bilgi ise şimdi yok.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu