Oyun

PlayStation 5’e yüzlerce yeni oyun geliyor! İşte birinci imaj

Yeni jenerasyon oyun konsolları kısa müddet evvel piyasaya çıktı. Donanım olarak epey etkileyici olan bu aygıtların en büyük zayıflığı ise destekledikleri oyun sayısı. Lakin son ortaya çıkan bilgilere nazaran bu durum değişiyor. PS3 oyunlarının PS5‘e gelme ihtimali, geriye dönük uyumluluk söylentilerinin alevini körükledi.

Oyuncuların PlayStation Now (Sony’nin bulut oyun ve abonelik sistemi) logosunu değil de belirli bir fiyat etiketine sahip PS3 oyunlarını tespit etmesi, Sony için işlerin hakikaten değişmek üzere olduğuna dair çok büyük öteki bir sinyali olarak yorumlandı. İşte ayrıntılar…

Sony, geriye dönük uyumluluğu PS5’e getiriyor

Tezlerin kaynağı ise PS5 mağazasındaki eski oyunları gösteren bir ekran kaydından geliyor. Lakin kelam konusu sızıntıların bir yazılım yanılgısı olup olmadığı şimdi bilinmiyor. Haberin kendisi ile Birleşik Krallık’taki perakendecilerin PlayStation Now kartlarını satıştan kaldıracağına dair raporların çabucak akabinde geldi. Benzeri biçimde ABD’de de PS Now kartlarının kaldırıldığına dair raporlar ortaya çıktı.

Tesadüf olmayan bir formda geçen ay PS Plus ve PS Now’ı birleştireceği bildirilen bir PlayStation Game Pass rakibinin -kod ismi Spartacus– 2022 baharında piyasaya sürüleceği tez edilmişti.

PlayStation Now, oyuncuların oynayabilecekleri çeşitli oyunlara çabucak erişmeleri açısından Xbox Game Pass’e benzese de PS Now, Xbox Game Pass’in birinci taraf oyunlarını satışa çıktıkları gün yayınlama vaadini takip edemiyor. Ayrıyeten oyuncuların online oyun oynamak ve her ay çeşitli oyunları kullanmak için PS Plus aboneliği satın almaları gerekiyor.

Söylentiye nazaran Sony’nin yeni hizmeti üç katmanlı bir hizmet sunacak: Birinci katman mevcut PS Plus avantajlarını sunarken, ikinci olarak PS4 ve nihayetinde PS5 oyunlarına yer verecek ve sonuncusu genişletilmiş demolara, oyun yayınlarına ve klasik PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarını barındıran bir kütüphaneye erişim sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu