Oyun

PlayStation 4 oyun oluşturma aracı Dreams’in fişi çekilmek üzere

Media Molecule, oyun oluşturmaya odaklanan Dreams için canlı dayanağı sonlandırdığını duyurdu. Duyuruda, “Stüdyo ve Dreams için önceliklerimizi değerlendirmeye ve geliştirmeye devam ederken, 1 Eylül 2023‘ten sonra Dreams için canlı takviyesi durdurmak üzere güç bir karar aldık” deniliyor.

Dreams büsbütün kapatılmıyor, yani oyuncular oyunda yeni şeyler oluşturmaya devam edebilecekler. Fakat oyuna daha fazla güncelleme yapılmayacak ve Media Molecule DreamsCom ya da Impy Mükafatları üzere topluluk merkezli etkinliklere mesken sahipliği yapmaya devam etmeyecek.

Bahsi geçen kapanma ne yazık ki Dreams topluluğunun uzun müddettir, “Oyundaki “oluşturulanlar” Sony’ye özel platformdan farklı platformlara ne vakit ihraç edebileceğiz?“ biçimindeki sorusuna da cevap veriyor. Geçmiş röportajlarda Dreams geliştiricileri, oyuncuların oyunlarını öbür bir yere ihraç etmeleri için yollar üzerinde çalıştıklarını söylemişlerdi, lakin bu hiçbir vakit olmadı. Ve artık oyunun dayanağı de sona erdiğine nazaran bundan sonra da pek muhtemel görünmüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu