Oyun

Lenovo pes etti: Oyun telefonu markası Legion emekliye ayrılıyor

Bir Android Authority haberine nazaran Lenovo, Legion oyun telefonu işinin sonlandırıldığını doğruladı. Daha evvel de teknoloji devinin Legion’ı sonlandırma kararı ile ilgili söylentiler dolaşıyordu ve bu söylentiler, şirketin bir çalışanı olduğu söylenen biri tarafından geçtiğimiz hafta toplumsal medyada yayınlanan bir yorumla ortaya çıkmıştı.

Bu yorum, Lenovo’nun oyun telefonu işini büsbütün sonlandırmaya karar verdiğini belirtiyordu. Tezle ilgili olarak şirkete ulaşıldığında, bir Lenovo sözcüsü Android Authority’ye argümanın hakikaten gerçek olduğunu söyledi.

Sözcü kararla ilgili şunları söyledi: “Lenovo, daha geniş bir iş dönüşümü ve oyun portföyü konsolidasyonunun bir modülü olarak Android tabanlı Legion taşınabilir oyun telefonlarını sonlandırıyor. Oyun aygıtları ve tahlillerinde bir önder olarak Lenovo, oyun kategorisini form faktörlerinde ilerletmenin yanı sıra global oyun topluluğuna en fazla pahası getirebileceği noktaya odaklanmaya kararlıdır.

Lenovo, Razer’ın Razer Phone’u, ASUS’un ROG Phone’u, nubia’nın Red Magic’i ve Xiaomi’nin Black Shark’ı üzere öteki modellerin rekabetine Legion ismi altında oyun telefonu üreterek katılmıştı. Artık, yaklaşık üç yıl sonra, Lenovo’nun Legion’dan vazgeçtiğini görüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu