Oyun

Phil Spencer, Netflix’in “doğru yolda” olduğunu söylüyor…

Netflix‘in, taşınabilir oyun dünyasına adım atmasının ilgi alımlı bir atak olduğu kesin. Oyun dünyasının devlerinden gelen yorumlar da bunu gösteriyor. Xbox’ın lideri Phil Spencer, akış hizmeti firmasının oyun işine girerek hakikat yolda olduğuna inanıyor ve uğraşlarını “akıllı” olarak nitelendiriyor.

Spencer, New York Times’ın Sway podcast’i ile yaptığı röportajda, teknoloji şirketlerinin ilham almak için nasıl oyunlar aramaya başladıklarından bahsediyor ve Netflix’i örnek olarak gösteriyor: Netflix’in yaptığı şeyin akla yatkın olduğunu düşünüyorum. Birkaç stüdyo satın alıyorlar. İnteraktif cümbüşün yaratıcı sürecini öğreniyorlar. Ve bence bu, bu alana taşınmaları için çok akıllı bir yol.

Spencer, Netflix ile Microsoft’un Xbox Game Pass abonelik hizmeti ortasındaki karşılaştırmalara ise katılmadığını belirtiyor. Netflix üzere, Game Pass de kullanıcılara büyük bir Xbox oyunları kitaplığına erişim sağlıyor, lakin Spencer, Game Pass’in size oyunları satın alma ve sahip olma seçeneği de sunduğunu hatırlatıyor: “Akış açısından bakıldığında, benziyorlar. Bizim için farkın iş modelinde olduğunu söyleyebilirim – müzik aboneliğinden yahut sinema aboneliğinden biraz farklı olan bu abonelikte bulunan her oyunu satın alabilirsiniz.

Netflix, geçtiğimiz günlerde platformuna özel ve aboneliğe dahil olan küçük bir taşınabilir oyun kümesi seçeneği sunmaya başladı. Yani, bu oyunlara erişmek için olağan Netflix üyeliğine ek bir maliyet gerekmiyor.

  • Netflix Oyunları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Oyun seçenekleri hala epey az ve yalnızca yedi oyundan oluşuyor, lakin artık hem Android hem de iOS aygıtlarda oynanabiliyorlar. Netflix abonesi olduğunuz sürece bu oyunları sınırsız olarak oynayabiliyorsunuz; oyun içi satın almalarla “eziyet çekmenize” de gerek kalmıyor.

Şu anda konsollar ve/veya PC için görüntü oyunları yayınlama planı olmasa da Netflix, geçtiğimiz yıl Oxenfree’nin gerisindeki stüdyo ve devamı olan Night School Studio’yu satın aldı. Lakin Oxenfree 2: Lost Signals Netflix’e özel olmayacak ve bu yıl içinde PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için yayımlanmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu