Mobil

OPPO Find X4 serisinde yer alacak işlemciler muhakkak oldu

Find serisiyle üst segmentte dikkat çeken OPPO, yakın vakitte yeni modelleri tanıtacağını açıkladı. Son olarak Find X3 serisini polemik yaratan dizaynla pazara sunan üretici, daha öncesinde tanıttığı Find X modelindeki inovatif tasarım çizgisinden bir epey uzaklaştı. Pop-up kameralar yerine klasik kamera kurulumlarına geçen şirketin yeni amiral gemisi serisi de bu tasarım sınırlarını barındıracak. Ayrıyeten seri iki aygıttan meydana gelecek.

Find X4 olarak anılması beklenen yeni seride özel bir işlemci kullanacağını açıklayan OPPO, ayrıntıları yavaş yavaş netleştiriyor. Seride Find X4 ve Find X4 Pro’nun yer alması bekleniyor. Bunun dışında serinin tanıtım lansmanı için ortaya atılan tarih Şubat ayı. Pekala yeni OPPO serisinde hangi işlemciler bizleri karşılayacak?

OPPO, Find X4 serisinde iki farklı işlemciyi kullanıcıya sunacak

İki aygıttan meydana gelecek olan seride Find X4 modeli MediaTek üretimi, Find X4 Pro modeli ise Qualcomm üretimi bir işlemciden güç alacak. Bu durum son vakitlerde pek görmediğimiz cinsten. Gerçekten son vakitlerde üreticiler standart model ile Pro model ortasında işlemci farkı bulundurmuyor. Bunun yerine kamera, ekran ve batarya farkları göze çarpıyor. Lakin OPPO’nun bu serisinde iki farklı işlemciyi göreceğiz.

Ortaya çıkan bilgilere nazaran Find X4 modeli MediaTek Dimensity 9000’den güç alacak. Benchmark testlerine epeyce tezli olan bu çipi kullanacak birinci aygıtlardan birisi de tekrar Find X4 olacak.

Find X4 Pro cephesi ise Snapdragon 8 Gen 1 ile piyasaya sürülecek. Aralık ayının başında tanıtılan bu yonga seti Snapdragon 888’den çok daha performanslı ve verimli olmasıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Bu işlemciyi göreceğimiz birinci telefonlardan biri de yeniden OPPO’nun Find X4 Pro modeli olacak. Hem Find X4’teki Dimensity 9000, hem de Find X4 Pro’daki Snapdragon 8 Gen 1, 4nm üretim sürecinden geçecek.

Ayrıyeten yeni seride 80W süratli şarj dayanağı yer alacak. Daha evvelki 125W argümanlarının yanında biraz sönük kalan bu şarj suratı, rakiplere bakıldığında hayli kâfi gözüküyor. Son olarak seriye üçüncü bir telefon daha kazandırabilecek olan OPPO, şimdi bu bahiste net bir telaffuzda bulunmadı.

Pekala sizce önümüzdeki yılın işlemci yıldızı kim olacak? MediaTek bu kere Snapdragon’u üst segmentte yakalayabilecek mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu